1. Actas
Kad sumažintumėte aštrų acto kvapą, galite praskiesti jį vandeniu. Actas geriausiai veikia kaip pelėsių žudikas, kai jis pilamas tiesiai iš butelio ant pelėsių pažeistos vietos.
Palikite keletą valandų, tada šepetėliu pašveiskite. Tyrimai parodė, kad baltasis actas sunaikina 82 procentus pelėsių sporų, taip pat virusus ir bakterijas. Actas taip pat gali užkirsti kelią pelėsiui, jei purškiate jį ant paviršių ir paliekate išdžiūti.
2. Arbatmedžių eterinis aliejaus
Arbatmedžio aliejus, nors ir veiksmingas kaip natūralus pelėsių valiklis, yra brangesnis nei kai kurios kitos ekologiškos priemonės, rašoma treehugger.com.
Du arbatiniai šaukšteliai arbatmedžio aliejaus, sumaišyto su dviem puodeliais vandens, gali padėti atsikratyti pelėsių. Purškite tirpalą ant pelėsių pažeistų vietų, bet nenuplaukite. Arbatmedžio aliejus taip pat turi stiprų kvapą, kuris išsisklaidys per kelias dienas.
3. Vandenilio peroksidas
Tiesiai iš vandenilio peroksido buteliuko pilkite peroksidą ant apipelijusio paviršiaus ir palikite veikti maždaug 10 minučių. Po to nuvalykite.
Tada dar kartą nuvalykite drėgnu skudurėliu, kad pašalintumėte likusias pelėsių sporas.
Galite naudoti vandenilio peroksido ir acto mišinį, tik nepamirškite buteliuko laikyti tamsioje vietoje (nes šviesa suardo vandenilio peroksido stiprumą).
4. Kepimo soda
Sumaišius ją su actu arba vandeniu, soda veiksmingai pašalina pelėsį natūraliai. Ištirpinkite sodą vandenyje arba vandens ir acto tirpale ir nupurkškite pelėsiais pažeistą paviršių.
Leiskite tirpalui įsigerti, o tada nušveiskite ir nuvalykite drėgnu skudurėliu. Kepimo soda yra natūralus dezinfekantas, todėl šis tirpalas išvalys pelėsį nepalikdamas kvapo.