Pedagogai siekia padidinti švietimui skiriamą bendrojo vidaus produkto dalį - ne mažiau 6 procentų iki 2020 metų, parengti ilgalaikę pedagogų atlyginimų kėlimo programą, kuri pradėtų veikti nuo 2015 metų. Taip pat mokytojai nori, kad būtų garantuotos saugios sąlygos švietimo įstaigose.
"Lietuvos konstitucijoje nustatyta, kad mokykla yra ugdymo ir auklėjimo įstaiga, o mokytojas - autoritetinga asmenybė, išmananti savo darbą ir reikalaujanti, kad mokiniai pasiektų deramo išsilavinimo ir brandos lygį, o ne paslaugų teikėjas ir aklas vykdytojas", - buvo sakoma oficialioje mitingo kalboje.
Pedagogai taip pat nori priminti vyriausybei apie pažadus, kuriuos ji išdalino prieš 1,5 metų ir nevykdo iki šiol.
"Vyriausybės programoje teigiama nuosekliai atsisakyti laisvosios rinkos mokinio krepšelio finansavimo. Praėjo daugiau nei 1,5 metų, o vyriausybė pamiršo, ką įsipareigojo Lietuvos gyventojams, nes su švietimu yra susijęs kiekvienas Lietuvos pilietis. Pernai ministras pirmininkas skelbė, kad didins lėšas finansavimui, bus keliami mokytojų atlyginimai, tačiau pašmėščiojo televizijų ekranuose ir viskas", - negailėta priekaištų ministrui pirmininkui.
Šiuo metu švietimo finansavimas siekia 4,3 procento. Pedagogai sako, kad jei nebus atsižvelgta į jų prašymus, nuo rudens teks imtis ryžtingesnių akcijų, pavyzdžiui, streikų.
"Aš jau labai pavargau dirbti už centus, būti žeminama ir nevertinama. Jei valdžia niekuo nepakeis - rudenį eisiu streikuoti ramia širdimi, nes padariau jau viską, kas įmanoma", - sakė matematikos mokytoja Alma.
Šalia stovėję pedagogai jai pritarė ir antrino, kad priėjo paskutinį tašką, kai daugiau dirbti tokiomis sąlygomis neįmanoma ir yra pasiryžę streikuoti, nes esą blogesnės padėties jau negali būti.