• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

NASA paskelbė įspūdingą marsaeigio „Curiosity“ leidimosi vaizdo įrašą, sumontuotą iš kelių šimtų marsaeigio fotokameros užfiksuotų nuotraukų.

REKLAMA
REKLAMA

Marsaeigio apačioje įrengta MARDI („Mars Descent Imager“) fotokamera, viena iš keliolikos, kuriomis šį kosminį aparatą aprūpino JAV inžinieriai, buvo skirta vien tik tam, kad fotografuotų „Curiosity“ leidimosi Marso atmosfera procesą, skelbia „Space.com“. Su šia užduotimi  MARDI susidorojo puikiai.

REKLAMA

Kol į Marso atmosferą dideliu greičiu įskriejęs naujasis NASA kosminis aparatas pagaliau ratais palietė Marso gruntą, ši fotokamera iš viso padarė apie 660 nuotraukų. Visas leidimosi procesas truko apie 7 minutes, sakoma pranešime. „Curiosity“ tyrimų programos mokslininkai atrinko 297 MARDI fotokameros nuotraukas ir iš jų sumontavo minutės trukmės filmuką, kuriame matomi patys svarbiausi marsaeigio leidimosi etapai. Tarp jų – „Curiosity“ saugančio šiluminio skydo atsiskyrimas ir nuo planetos paviršiaus pakilę dulkių debesys, kuomet įsijungė reaktyviniai „dangaus krano“ – platformos, turėjusios užtikrinti minkštą kone toną sveriančio marsaeigio nuleidimą lynais – varikliai.

REKLAMA
REKLAMA

Pranešama, kad viena nuotrauka buvo padaryta likus vos pustrečios minutės iki tos akimirkos, kai „Curiosity“ ratai palietė Marso paviršių. Šiame kadre matomas ir nuo marsaeigio atsiskyręs šiluminis skydas.

NASA paskelbtas „Curiosity“ leidimosi Marse vaizdo siužetas  gana neryškus, nes MARDI fotokameros padarytos nuotraukos buvo gerokai suglaudintos, kad jas būtų galima greičiau perduoti į Žemę, sakoma pranešime.  „Curiosity“ programos atstovų teigimu, pilnos raiškos nuotraukų reikės šiek tiek palaukti. Jos turėtų būti paskelbtos po 2 savaičių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skelbiama, kad MARDI yra viena iš 17 „Curiosity“ fotokamerų. Kitos bus naudojamos prasidėsiančiuose Gale'o kraterio tyrimuose, kurių metu tikimasi gauti atsakymą, ar Marse galėjo egzistuoti (o gal ir egzistuoja) mikrobiologinė gyvybė.

Pasak NASA atstovų, artimiausius du ar tris mėnesius bus tikrinama marsaeigio techninė bei programinė įranga ir kalibruojami moksliniai prietaisai. „Curiosity“ iš vietos turėtų pajudėti spalio arba lapkričio pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų