2008-ųjų Tolerancijos žmogaus titului nominuoti teisininkas Dainius Žalimas, bei trys buvę Laisvosios Europos radijo apžvalgininkai kultūrologas Laimantas Jonušys bei žurnalistai Mykolas Drunga ir Kęstutis Girnius.
Nominaciją savo vardu skelbia Sugiharos fondo valdyba, atsižvelgdama į visuomeninės ekspertų komisijos siūlymus.
Ekspertų komisiją, anot Sugiharos fando valdybos pirmininko pavaduotojo Lino Venclausko, sudaro 6 žmonės: istorikas Antanas Kulakauskas, žurnalistai Saulius Spurga ir Indrė Makaraitytė, Švietimo kaitos fondo direktorius Vytautas Toleikis, politologas Vladas Laučius.
Galutinį sprendimą dėl nominantų, o po to dėl laimėtojo priima 10 narių valdyba.
2008 metų Tolerancijos žmogus bus skelbiamas šeštadienį Kaune, Vytauto Didžiojo universitete (VDU), pranešė šiuos rinkimus organizuojantis „Sugiharos fondas - diplomatai už gyvybę“.
Titulo laimėtojui įteikiamas diplomas ir medalis su Lietuvoje dirbusio Japonijos diplomato Chiune Sugiharos, kuris padėjo išsigelbėti nuo nacių persekiojimo tūkstančiams žydų per Antrąjį pasaulinį karą, atvaizdu.
Tolerancijos žmogumi skelbiamas Lietuvos pilietis, savo veiksmais, viešu pavyzdžiu arba atviru žodžiu stojęs prieš ksenofobijos bei antisemitizmo, kitaminčių, kitatikių bei kitataučių persekiojimą, pasisakęs prieš radikalizmo apraiškas bei prietarus politiniame - visuomeniniame Lietuvos gyvenime.
„Sugiharos fondo“ vykdantysis direktorius Simonas Dovidavičius BNS praėjusių metų lapkritį yra sakęs, kad šalia kitų pretendentų į Tolerancijos žmogaus titulą, svarstys ir anoniminio blogerio, slapyvardžiu „Zeppelinus“, parašiusio apie galimai diskriminacines priėmimo į tautinę žydų mokyklą taisykles, kandidatūrą.
Tolerancijos žmogumi „Zeppelinus“ buvo siūloma pripažinti už tai, kad jis savo bloge paskelbė apie Konstitucijai ir kitiems įstatymams galimai prieštaraujantį Vilniuje veikiančios tautinės žydų Šolom Aleichemo vidurinės mokyklos nuostatų straipsnį, skelbiantį, jog mokytis priimamų vaikų bent vienas iš tėvų arba senelių turi būti žydų kilmės, o kitų tautybių vaikai priimami esant vietų.
Kaip BNS sakė valdybos pirmininko pavaduotojas Linas Venclauskas, blogerio nėra tarp nominantų, nes jis yra anonimas, o jo tinklaraštis nerodo tolerantiškumo.
„Pirmiausia jis yra anonimas - tai neatitinka atrankos kriterijų. Be to, jo bloge netolerancijos netgi daugiau nei tolerancijos“, - kalbėjo L.Venclauskas.
Jis taip pat pridūrė, kad apie žydų mokyklą buvo straipsnis ir viename interneto portale, anksčiau nei apie tai parašė „Zeppelinus“.
2007-ųjų Tolerancijos žmogumi tapo dainininkė Jurga Šeduikytė.
Metų Tolerancijos žmogaus titulą taip pat yra gavę Medininkų tragedijos liudininkas, reformatų kunigas Tomas Šernas, profesorė Irena Veisaitė, žurnalistas Algimantas Čekuolis, režisierius Saulius Beržinis, vienuolis pranciškonas Arūnas Peškaitis, psichologas Robertas Povilaitis.
„Sugiharos fondas - diplomatai už gyvybę“ įsikūrė 1999 metais Lietuvos ir Belgijos mokslo ir verslo žmonių iniciatyva. Fondo tikslas - įamžinti garsaus Japonijos diplomato C.Sugiharos atminimą.
Kaune Japonijos konsulu dirbęs C.Sugihara nepaisė Japonijos vyriausybės nurodymų ir 1940 metais išdavė 6 tūkstančius tranzitinių vizų nacių persekiojamiems žydams. Dabar Kaune, Vaižganto gatvėje, buvęs Japonijos konsulatas gausiai lankomas turistų iš viso pasaulio, jame veikia VDU Japonistikos studijų ir Genocido aukų gelbėjimo tyrimų centrai.
Fondas siekia skleisti pilietinės visuomenės ir tolerancijos idėjas bei skatinti šalies piliečius nesitaikyti su ksenofobijos apraiškomis.