Afrikos šalys, išsidėsčiusios į pietus nuo Sacharos, o taip pat Centrinėje ir Pietų Azijoje ir toliau yra regionai, kurie patiria aukščiausią prieigos prie elektros deficitą. Beveik 87 proc. žmonių Žemėje, neturinčių prieigos prie elektros, gyvena kaimo vietovėse, rašoma ataskaitoje.
Tačiau, ekspertų skaičiavimais, nuo 2010-ųjų žmonių, gaunančių prieigą prie elektros energijos skaičiaus gerokai išaugo. „Jeigu dabartinė tendencija išliks, tai 2030 metais, mūsų vertinimu, be elektros gyvens 674 mln. žmonių“, – nurodoma ataskaitoje.
Specialistai pažymi, kad Indijos valdžia kasmet suteikia elektros prieigą papildomiems 30 mln. savo gyventojų, ir tai yra daugiau, negu bet kuri kita šalis pasaulyje. Ją vejasi Bangladešas, Etiopija, Kenija ir Tanzanija, kurios savo gyventojų prieigą prie elektros energijos didina 3 proc. ar daugiau kasmet nuo 2010-ųjų iki 2016-ųjų metų.
Ataskaitos autoriai taip pat pažymi, kad šiuo metu dešimtys milijonų žmonių naudojasi elektra, namų sąlygomis įrengtomis saulės energijos sistemomis ar mažaisiais energijos tinklais. Tačiau, anot Pasaulio banko, jie gyvena tik tose šalyse, kurios tapo šių technologijų pionierėmis.