• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuviško palydovo „LituanicaSAT-1“ gamintojai pranešė, kad jis atitinka visus NASA skrydžio saugumo reikalavimus ir jau yra parengtas skrydžiui. Tai patvirtino skrydžiui į Tarptautinę kosminę stotį besirengianti „Nanoracks“ kompanija. „LituanicaSAT-1“ kartu su kitais „Cubesat“ tipo palydovais sėkmingai integruotas į konteinerį, iš kurio bus paleistas į orbitą, sakoma palydovo kūrėjų pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš palydovų sudėjimo į konteinerį sekos matome, kad mūsų palydovas į jį integruotas pirmasis. Paprastai pirmasis konteineryje būna integruotas svarbiausias ir technologiškai įdomiausias NASA inžinieriams palydovas. Tai nulėmė funkcinės ir konstrukcinės unikalios palydovo savybės“,– teigia misijos „LituanicaSAT-1“ vadovas Vytenis Buzas.

REKLAMA

Pasak jo, dabar jau galime patvirtinti, kad „LituanicaSAT-1“ taps pirmuoju lietuvišku palydovu, apskriejusiu Žemės orbitą. Žemės orbitą palydovas apskries per 1,5 val. Kartu su „LituanicaSAT-1“ viename konteineryje yra integruotas kitas lietuvių sukurtas palydovas „LitSat-1“, taip pat kitų šalių „SkyCube“, „ArduSat2“, „UAPSat-1“ palydovai.

REKLAMA
REKLAMA

„Džiaugiuosi, kad „Nanoracks“ specialistai „LituanicaSAT-1“ palydovą paskyrė šių penkių palydovų grupės flagmanu. Kadangi skrisime šios palydovų grupės priekyje, ryšį su Vilniaus universitete įkurta žemės stotimi galėsime užmegzti pirmieji“, – teigia misijos „LituanicaSAT-1“ technikos vadovas Laurynas Mačiulis.

Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto prodekanas Linas Bukauskas teigia, kad Nanoracks ir NASA sprendimą „LituanicaSAT-1“ leisti pirmajam atlikti istorinę misiją priėmė įvertinusi palydovo svarbą Lietuvai ir inovacijas, kurios bus išbandomos šiame palydove. „Jau dabar esame techniškai pasiruošę užmegzti ryšį su orbitoje skriejančiu palydovu ir iš kosmoso ištransliuoti pirmuosius lietuviškus žodžius“,- teigia L.Bukauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmasis lietuviškas palydovas „LituanicaSAT-1“ į kosmosą kyla gruodžio 15 d. Iš JAV Valopso saloje įsikūrusios raketų bazės. Į Tarptautinę kosminę stotį jį gabens erdvėlaivis „Cygnus“.

Skelbiama, kad „LituanicaSAT-1“ palydovą kuria daugiau nei 30 narių komanda, sudaryta iš įvairių sričių aukštos kvalifikacijos specialistų, jaunų lietuvių mokslininkų, inžinierių, fizikų, programuotojų, gyvenančių ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Vilniaus universitetui bendradarbiaujant su VšĮ „Inovatyvūs inžineriniai projektai“ į Žemės orbitą paleistas palydovas „LituanicaSAT-1“ atliks pirmuosius lietuviškus kosmoso tyrimus, išbandys lietuvių sukurtas technologijas ir testuos alternatyvius energijos šaltinius ekstremaliomis sąlygomis.

Ryšį su palydovu užmegzti galės kiekvienas norintis, sakoma pranešime. Tereikia radijo stotelėje palydovui skriejant orbita nustatyti atitinkamus dažnius: FM radijo švyturio dažnis: 437,275 MHz (šaukinys LY5N); FM balso retransliatoriaus dažniai: į palydovą – 145,950 MHz, iš palydovo - 435,180 MHz; subtoninis raktas (CTCSS/PL) – 67 Hz. Netrukus bus paskelbta radijo ryšio užmezgimo instrukcija pradedantiesiems radijo mėgėjams, sakoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų