nanoracks
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nanoracks“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nanoracks“.
Paaiškėjo, kada lietuviški palydovai bus paleisti į atvirąjį kosmosą
Šiandien pranešta, kad pirmieji lietuviški palydovai iš Tarptautinės kosminės stoties į atvirą kosmosą bus paleisti vasario 25-28 dienomis. Juos „išmes“ robotinė ranka, valdoma stotyje šiuo metu dirbančio japonų astronauto Koichi Wakata.
„Nanoracks“ vadovas J. Manberis: Lietuva – mažųjų palydovų pirmūnė
Pirmieji lietuviški mažieji palydovai – didelis pasiekimas ne tik mūsų šaliai, bet ir bendrai technologijų raidai pasaulyje. „Kosmosas buvo paskutinė erdvė, kurioje dideli daiktai buvo laikomi gerais. Šiandien labiausiai jaudinantis dalykas – ir kosmoso technologijos mažėja. Tad maži palydovai yra tobulas mūsų ateities pavyzdys“, – duodamas išskirtinį komentarą LRT, sakė „Nanoracks“ vadovas Jeffrey Manberis.
Lietuviškų palydovų paleidimą gali pavėlinti oro sąlygos
Pirmuosius lietuviškus palydovus „LitSat-1“ ir „LituanicaSAT-1“ sukūrusios komandos laukia žinios, kada raketa „Antares“ galės pakilti iš Volopo salos Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir palydovus kartu su kitais kroviniais nugabenti į tarptautinę kosminę stotį. Anot „LituanicaSAT-1“ misijos vadovo Vytenio Bruzo, raketa turėtų būti paleista, kaip ir planuojama, – sausio viduryje, tačiau net menkiausia smulkmena raketos paleidimą gali vėl atidėti.
Raketa su pirmaisiais lietuviškais palydovais kils anksčiau?
Astronautams suremontavus Tarptautinę kosminę stotį, ankstinama galima raketos su pirmaisiais lietuviškais palydovais „LituanicaSAT-1“ ir „LitSat-1“ paleidimo data.
Paaiškėjo, kuris iš dviejų lietuviškų palydovų aplėks aplink Žemę pirmasis
Lietuviško palydovo „LituanicaSAT-1“ gamintojai pranešė, kad jis atitinka visus NASA skrydžio saugumo reikalavimus ir jau yra parengtas skrydžiui. Tai patvirtino skrydžiui į Tarptautinę kosminę stotį besirengianti „Nanoracks“ kompanija. „LituanicaSAT-1“ kartu su kitais „Cubesat“ tipo palydovais sėkmingai integruotas į konteinerį, iš kurio bus paleistas į orbitą, sakoma palydovo kūrėjų pranešime. „Iš palydovų sudėjimo į konteinerį sekos matome, kad mūsų palydovas į jį integruotas pirmasis.
Lietuviški palydovai – jau paleidimo įrenginyje
Kauno technologijos universitete (KTU) sukonstruotas lietuviškas palydovas „LitSat-1” atitiko visus NASA saugumo reikalavimus ir yra pilnai parengtas skrydžiui. Tai šiandien patvirtino JAV kompanija „Nanoracks“, pranešusi, kad lietuviškasis palydovas jau integruotas į paleidimo įrenginį, sakoma KTU pranešime. Žalia šviesa pirmojo palydovo pakilimui į kosmosą uždegta sėkmingai praėjus du paskutinius NASA bandymus. Vienas – NASA saugumo testas (angl.
„Nanoracks“ atstovas: „LitSat-1” attinka NASA saugumo reikalavimus
Pirmasis lietuviškas palydovas „LitSat-1” atitinka bendruosius mažiesiems palydovams keliamus NASA saugumo reikalavimus. Tai šiandien Hjustone besilankančiai „Misija Lituanica 80” komandai patvirtino kompanijos „NanoRacks“ atstovai, išanalizavę Kauno technologijos universiteto pateiktus bandymų protokolus. Pirmadienį, lapkričio 4-ąją, palydovo laukia paskutinis išbandymas – jis bus įdėtas į paleidimo įrenginio kamerą ir patikrintas, ar atitinka jo mechaniniai išmatavimai.
Paskelbtas palydovo iškėlimo į kosmosą konkursas
Vilniaus universitetas, gruodžio 8-ąją ketinantis į kosmosą iškelti pirmąjį lietuvišką palydovą, paskelbė jo iškėlimo į erdvę konkursą. Konkursas paskelbtas ketvirtadienį, pasiūlymų jam laukiama iki spalio 22 dienos. Jo sąlygose numatyta, kad palydovo - kubo formos dėžutės - tūris be ryšio antenų sieks 1000 kubinių centimetrų, svoris - iki 2 kilogramų.