Seimas antradienį galutinai balsavo dėl rudens sesijos darbų programos, tačiau bent dalis opozicijos nusprendė programos nepalaikyti arba susilaikyti nuo balsavimo.
73 Seimo nariai balsavo už, 7 susilaikė, o 50 balsavo prieš. Nutarimui priitarta.
Neketina palaikyti programos
Lietuvos regionų frakcijos narys Remigijus Žemaitaitis kolegas Seimo narius ragino nepalaikyti programos projekto, nes jame sakė pasigendantis žadėtų Vyriausybės reformų projektų ar šiuo metu valstybei svarbių problemų sprendimų.
„Rudens darbų programoje nerandame nė vieno klausimo, kuris būtų susijęs su užsienio politika, su migrantų klausimu, Baltarusija ir Kinija, netgi elementariausio dalyko mes nerandame – mokestinės bazės pakeitimų teisės aktų, kai, gerbiamieji, kitą savaitę jau biudžetas turėtų ateiti į Seimą.
Seimo nariai net nemato, kas bus svarstomas ir nagrinėjama. Kviečiu Seimo narius balsuoti prieš šitą programą, taip parodant, kad negalima tyčiotis į Seimo darbo“, – Seime antradienį sakė R. Žemaitaitis.
Jam antrino ir Darbo partijos frakcijos narys Artūras Skardžius, rudens sesijos darbų programoje taip pat pasigedęs svarbių įstatymų projektų.
„Žvelgiant į rudens sesijos darbų programą, matyti, kad ji mažai kuo skiriasi nuo pavasario sesijos. Ji buvo perkrauta atmintinomis dienomis. Turbūt nė viena sesija ir nė vienas Seimas nepriėmė tiek atmintinų dienų projektų, kiek buvo priimta pavasario sesijoje.
Rudens sesijos programa neatspindi realybės, su kuria susiduria Lietuva – pandemijos įveikimo santykių su kaimyninėmis šalimis. Manau, neišmintinga visus valstybės sprendimus perkelti į Vyriausybę“, – Seime kalbėjo A. Skardžius.
Didžiausios opozicinės frakcijos – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos – narys Aurelijus Veryga taip pat sakė nepalaikysiantis programos. Seimo nario teigimu, svarbiausi įstatymo projektai turėtų būti priimami Seimo kadencijos pradžioje, kad užtektų laiko juos įgyvendinti.
„Gyvename tokiame sudėtingame laikotarpyje, kuomet šalis susiduria su kovidine pandemija, ir, deja, nematome reikšmingų projektų, kurie siūlytų, kaip ateityje krizes valdyti geriau.
Kitas dalykas, Seimas esminius, reforminius sprendimus turi priimti pradžioje savo darbo, kaip įmanoma anksčiau, kad liktų laiko tuos sprendimus įgyvendinti. Deja, projektai, kurie kalba apie sveikatos sistemos tam tikrus pokyčius, net nėra registruoti“, – pastebėjo A. Veryga.