• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Leonidas Kučma antradienį pareiškė, kad Ukraina nebesieks narystės Europos Sąjungoje, nes ši per ilgai vertė laukti jo šalį, matyt, Europai nereikalingi Ukrainos lėktuvai, akmens anglis ir traktoriai.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak L. Kučmos, Ukraina turi naudotis kitais blokais savo ūkio augimui skatinti. Todėl kyla nuogąstavimų, jog Ukraina gali grįžti į Rusijos įtakos sferą, kai Europos Sąjunga plečiasi rytų kryptimi.

REKLAMA

"Kiek laiko dar jie laikys mus prie slenksčio? Ukraina pavargo nuo laukimo. Niekas, net koks nors biurokratėlis nesakė, jog norėtų, kad Ukraina būtų Europos Sąjungoje", - piktinosi L. Kučma spaudos konferencijoje.

"Nebekalbėkime apie ES narystę, tik nusistatykime sau tikslą - siekti Europos standartų. Skubantiems atsakysiu taip: jei manęs paprašytų stoti į Europos Sąjungą šiandien, aš atsisakyčiau... Kam Europoje reikia mūsų lėktuvų, mūsų anglies pramonės, mūsų mašinų statybos?" - retoriškai klausė jis.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, kol kas nežinia, ar šie žodžiai jau reiškia oficialų posūkį Ukrainos užsienio politikoje.

Ukraina, kuri netrukus turės sieną su Europos Sąjunga, kai į ją įstos kaimynės Lenkija, Vengrija ir Slovakija, lėtai vykdė reformas nuo 1991 metų, kai šalis paskelbė nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos. Be to, Ukrainą Vakarai kritikuoja ir dėl to, kad šioje šalyje nesugebama gerbti žmogaus teisių ir žodžio laisvės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jau devynerius metus šaliai vadovaujantis L. Kučma anksčiau sakė turįs tikslą iki 2011 metų atvesti Ukrainą į Europos Sąjungą. Tačiau jis vis labiau nerimsta, kad derybose su ES nėra pažangos, kad Europos Sąjunga uždaro Europos rinkas Ukrainai.

REKLAMA

Pernai Europos Komisijos pirmininkas Romanas Prodis (Romano Prodi) yra sakęs, jog Ukrainai nėra vietos išplėstoje Europos Sąjungoje. Kiti ES pareigūnai yra minėję kitaip - jei Ukraina įgyvendins reformas, ji turės šansą tapti asocijuota nare.

Tuo tarpu L. Kučma sako geriau ieškosiąs stimulo ūkio augimui šalyse, kurios yra tradicinės Ukrainos partnerės - Rusija, Baltarusija, Kazachstanas.

REKLAMA

Anksčiau rugsėjį L. Kučma pasirašė su šiomis šalimis ekonominės sąjungos sutartį, pagal kurią bus atsisakoma importo-eksporto tarifų, kuriama muitų sąjunga, įvedamas vienodas mokesčių režimas.

Diplomatai teigia, kad ši sutartis esanti nevykęs Rusijos mėginimas laikyti kaimynes savo valdžioje.

Reuters-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų