Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas sprendimą dėl P. Malakausko atidėjo kitam antradieniui ir galutinai apsispręs prieš plenarinį posėdį. Kaip „Balsui.lt“ sakė S. Pečeliūnas ( balsavimų istorija), „būtų keista balsuoti dabar, kai dar svarstė ne visos frakcijos, nes partiniai sprendimai gali būti ir kitokie“.
Paties komiteto vadovo asmenine nuomone, „iš visų kandidatų, kuriuos kvietė prezidentas, vadybine prasme P. Malakauskas visa galva už juos aukštesnis“.
P. Malakauskas taip pat pripažįsta seniai pažįstantis A. Janušką, tačiau neigia bet kokias galimas jo įtakas.
Kol nėra patvirtintas naujas VSD vadovas, jam toliau tebevadovauja Arvydas Pocius.
Atostogos, kompensacijos, privatizacijos
Kol vyksta svarstymai, pranešama, kad palikdamas VSD, A. Pocius iš valstybės gaus maždaug 19-35 tūkst. litų dydžio kompensaciją už neišnaudotus penkis mėnesius atostogų. Daugiau išeitinių išmokų jam nepriklauso, preliminariai galvoja prezidento kanceliarijos teisininkai.
Seimas prieš tris savaites beveik vienbalsiai pritarė prezidento dekretui dėl Arvydo Pociaus atleidimo iš Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinio direktoriaus pareigų. Anksčiau A. Pocius buvo Seimo patvirtintose Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto tyrimo išvadose apkaltintas iš esmės žlugdęs departamento veiklą. Pirmas bandymas jį atleisti žlugo, kuomet A. Pocius Seimo tribūnoje pasigyrė išaiškinęs daugelį senų rezonansinių nusikaltimų ir politikų už tai puolamas. Vėliau nei vieno savo teiginių A. Pocius pagrįsti nesugebėjo.
Seimui galutinai apsispręsti, kaip manoma, padėjo skandalingas VSD tarnybinių butų privatizavimas už mažesnes nei rinkos kainas, kuriame turto vertintoju buvo su į užsienį pabėgsiu EBSW koncerno vadovu G. Petriku bendradarbiavusi bendrovė.
A.Pocius prezidento parašu galutinai bus atleistas tik tuomet, kai bus apsispręsta dėl naujojo VSD vadovo.