Socialdemokratai kartu su „darbiečiu“ Kęstučiu Daukšiu trečiadienį įregistravo 11 kodekso pataisų. Pataisas taip pat pateikė liberalas Saulius Bucevičius. Pataisas Seimas ketina svarstyti jau trečiadienį po pietų.
Jei Seimas vėliau pritars siūlymams, abejojant dėl darbo sutarties sąlygų, jos bus aiškinamos darbuotojo naudai, išeitinė išmoka bus dvigubinama, kai darbuotojas pats nutrauks sutartį dėl ligos, neįgalumo arba sukakus pensijos amžiui, taip pat dėl šeimos nario slaugos. Siūloma trigubinti įspėjimo terminus darbuotojams, auginantiems vaikus.
Atsižvelgus į profesinių sąjungų reikalavimus, siūloma nenustatytos apimties darbo sutartis sudaryti tik su apdraustais asmenimis. Be to, būtų įteisinta trumpesnė darbo diena prieš šventes, darbdaviai privalėtų į darbo laiką įtraukti viršvalandžius, darbą švenčių, poilsio dienomis, naktį ir papildomą darbą pagal susitarimus.
Darbuotojams, auginantiems vaikus, numatoma pirmenybė suteikiant atostogas, numatomos ir kitos garantijos darbuotojams.
A.Sysas kartu su socialdemokrate Giedre Purvaneckiene iš Darbo kodekso siūlo pašalinti nuostatas dėl nenustatytos apimties darbo sutarčių, nustatyti, kad laikinojo darbo sutarties darbdavė gali būti tik Vyriausybė ar jos licenciją gavusi laikinojo įdarbinimo įmonė.
Parlamentarai siūlo išbraukti nuostatą, leidžiančią išimties tvarka keisti darbo grafikus, apie tai įspėjus darbuotoją prieš dvi darbo dienas. Pietų pertrauka darbuotojui būtų suteikta ne vėliau kaip po keturių darbo valandų (šiuo metu - 5 valandos).
Dalis Seimo narių siūlomų pataisų sutampa su atmestomis prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlytomis pataisomis - ji kodeksą vetavo, sakydama, kad jis nepakankamai užtikrina darbuotojų teises ir „įteisina darbdavių dominavimą“. Seimas praėjusią savaitę atmetė veto ir paliko birželį priimtą kodekso variantą.
Premjeras Algirdas Butkevičius profesinėms sąjungoms anksčiau žadėjo pataisyti Darbo kodeksą, kurio priėmimą sveikino darbdavių organizacijos bei ekonomistai. Profsąjungos priešinosi naujam darbo santykių reglamentavimui ir teigė, kad kodeksas negina darbuotojų interesų.
Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė trečiadienį teigė, kad mažiausiai ginčų keliančios pataisos Seime turėtų būti priimtos iki spalio 9 dienos, kai vyks pirmasis rinkimų į Seimą turas, o daugiau diskusijų keliančias pataisas norima priimti iki antrojo turo - spalio 23 dienos.