• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paprastai kiekvienų metų pradžioje ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse didinama minimalioji mėnesinė alga (MMA).

Paprastai kiekvienų metų pradžioje ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse didinama minimalioji mėnesinė alga (MMA).

REKLAMA

Jeigu žmogus dirba visą darbo savaitę, mokėti mažesnį atlyginimą už ją yra draudžiama.

Tiesa, kai kuriose šalyse gali būti taikomos išimtys kai kurių grupių darbuotojams, pavyzdžiui, jaunimui.

Kita vertus, ne visose valstybėse minimalios algos dydis įtvirtinamas įstatymu ar Vyriausybės nutarimu. Dalyje jų dėl minimumo sudaromos sutartys tarp profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijų.

Taigi, koks minimumas darbuotojams mokamas Europos šalyse nuo 2025 m. sausio?

Algos skiriasi kelis kartus

Duomenis apie skirtingose Europos Sąjungos (ES) valstybėse mokamą MMA „Eurostat“ skelbia du kartus per metus – jų pradžioje ir viduryje.

Europos statistikos agentūra atkreipia dėmesį, kad jos skelbiami minimalios algos dydžiai yra nurodomi neatskaičius mokesčių, į ją įeina ir gyventojo mokami pajamų mokesčiai ir socialinio draudimo įmokos.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, darbdavio mokamos socialinio draudimo įmokos nėra įskaičiuojamos. Lietuvoje, kitaip nei kitose valstybėse, laikoma, kad praktiškai visas įmokas moka darbuotojai. Dėl to „popierinės“ lietuvių algos yra gerokai didesnės nei kitose šalyse.

REKLAMA

Nuo sausio penkiose ES valstybėse MMA viršija 2 tūkst. eurų. Minimali alga Liuksemburge yra 2 638 eurai, Airijoje – 2 282 eurai, Nyderlanduose – 2 193 eurai, Vokietijoje – 2 161 euras, o Belgijoje – 2 070 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Mažiausios minimalios algos yra Slovakijoje – 816 eurų, Rumunijoje – 814 eurų, Latvijoje – 740 eurų, Vengrijoje – 707 eurai ir Bulgarijoje – 551 euras.

Tarp tų šalių, kuriose teisės aktu nustatoma minimali alga, Lietuva, kurioje minimumas yra 1038 eurai, užima 8 vietą. Pagal šį dydį mes šiek tiek lenkiame Portugaliją (1015 eurų), bet vėl atsiliekame nuo Lenkijos (1091 euras).

Minimalioji alga ir perkamoji galia

Skirtingose šalyse prekių ir paslaugų kainos gerokai skiriasi, tad už panašią sumą galima nusipirkti ir gerokai daugiau, ir gerokai mažiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taigi, įvertinus kainų skirtumus arba gyventojų perkamąją galią, MMA skirtumai skirtingose šalyse nėra tokie dideli.

Minimalias algas perskaičiavus pagal jų perkamąją galią, pirmautų Vokietija su 1 992 eurais, Liuksemburgas su 1 969 eurais ir Nyderlandai su 1 875 eurais.

Kad ir kaip atrodytų keista, paskutinė butų Estija su 878 eurais, Latvija su 902 eurais ir Bulgarija su 931 euru.

REKLAMA

Taip lyginant minimalias algas, su 1 264 eurais Lietuva sąraše yra 10-a. O Lenkija su 1 523 eurais netgi 7-a ir vos nusileidžia Prancūzijai.

Tai tik dar kartą parodo, kad Lenkijoje kainų lygis yra mažesnis ir su panašiu atlyginimu jos gyventojai gali sau leisti daugiau nei lietuviai.

Tuo metu Latvijoje ir Estijoje kainos yra didesnės nei, pavyzdžiui, Europos pietuose, tačiau algos nėra tiek didesnės, tad jie ir nusipirkti gali mažiau.

Žinantis ES mokesčių sistemas
Žinantis ES mokesčių sistemas
O dar įvertinus kad MES MOKAME DIDŽIAUSIUS MOKESČIUS EUROPOJE NUO UŽDIRBTO 1 EURO, jei bent jau vidutiniškai būtume apmokestinti, galėtume gyventi visai gerai. Bet socialdemokratiškas noras vogti ir švaistytis pinigais daro mus ubagais. Blinkė ar Paluckas net minties nedaleidžia, kad reikėtų mokesčius bent jau tokius kaip Anglijoje, Ispanijoje ar Vokietijoje žmonėms padaryti
Reikia lyginti minimalias algas "į rankas" ir tada nelabai turėsime kuo didžiuotis.
"Gerovės" bauduvos valstybė kainom visus lenkia :)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų