Taip įgyvendinta Konstitucinio Teismo gegužę paskelbto nutarimo nuostata, kurioje nurodyta medicinos darbuotojų savaitinio darbo laiko bei atostogų trukmės diferencijavimo būtinybė, pranešė Vyriausybės kanceliarija.
"Ankstesnė Vyriausybė buvo priėmusi sprendimą, ir jis prieštaravo Konstitucijai, dabar jau priimtas nutarimas, kuriuo mes užtikriname darbuotojų teises į trumpesnę darbo savaitę ir ilgesnes atostogas, kai jų darbas susijęs su emocine rizika, psichine įtampa ir nuovargiu", - po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis.
Priklausomai nuo sveikatos priežiūros darbuotojų darbe patiriamos skirtingos nervinės, emocinės ir protinės įtampos, ligų specifikos, paciento būklės, naudojamų gydymo būdų ir metodų naujuose Vyriausybės nutarimuose nustatyta sutrumpinta darbo savaitė ir pailgintos atostogos.
37 valandų darbo savaitė vietoj buvusių 38 valandų nustatyta skubią, neatidėliotiną pagalbą teikiantiems medikams, chirurgines operacijas atliekantiems ar jose dalyvaujantiems specialistams. Valanda trumpiau per savaitę taip pat dirbs sveikatos priežiūros specialistai gydantys ir prižiūrintys pacientus priverstinio hospitalizavimo ar laisvės atėmimo vietų gydymo įstaigose.
Skubią, neatidėliotiną pagalbą teikiantys medicinos darbuotojai pagal naująjį teisės aktą vietoj 36 kalendorinių dienų dabar turės 37 dienų atostogas. Chirurgines operacijas atliekantys ar jose dalyvaujantys medikai bei sveikatos priežiūros specialistai, dirbantys priverstinio hospitalizavimo ar įkalinimo vietų ligoninėse, turės 38 kalendorinių dienų atostogas.
Skaičiuojama, kad darbo savaitė sutrumpės, o atostogos pailgės 28 proc. sveikatos priežiūros specialistų.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.