Ji kovoje įveikė buvusį Lietuvos olimpinio fondo (LOF) vadovą, o dabar Vilniaus sporto centro direktorių Mantą Marcinkevičių.
LTOK prezidentą rinko 64 šios organizacijos nariai. Rinkiminėje kovoje D. Gudzinevičiūtė sulaukė 48 balsų, M. Marcinkevičius – 16.
Olimpinė čempionė D. Gudzinevičiūtė LTOK prezidentės pareigas eina nuo 2012 metų.
Kiek vėliau LTOK viceprezidentais išrinkti Darius Šaluga, Inga Navickienė ir Gintaras Jasiūnas. Į LTOK Generalinio sekretoriaus poziciją išrinktas Mindaugas Griškonis, o LTOK iždininko pozicijoje darbus tęs Darius Čerka.
Galiausiai buvo išrinkti papildomi Vykdomojo komiteto nariai, kuriais tapo Vytautas Polujanskas, Edgaras Stankevčius, Saulius Galadauskas, Saulius Binevičius, Vaidas Budrauskas, Gintarė Šakytė.
Konferencijos eiga:
14.00 val. Galiausiai visi balsai suskaičiuoti.
12.53 val. Toliau vyksta kandidatų į VK ir kitų komisijų rinkimai ir balsų skaičiavimas.
12.20 val. Dabar vyks D. Gudzinevičiūtės komandos rinkimai. Pavyzdžiui, ji iškėlė Mindaug Griškonio kandidatūrą į generalinio sekretoriaus poziciją.
12.14 val. Viskas, balsų daugumos pakanka, kad D. Gudzinevičiūtė būtų perrinkta dar vienai kadencijai.
11.53 val. Prasideda slaptas balsavimas dėl LTOK prezidento.
11.51 val. „Dvejojau kandidatuoti ketvirtą kartą. Primenu, kad TOK rekomendacijos yra trys-keturios kadencijos. Gal ilgokai, bet nieko nepažeisčiau“, – paklausta apie sprendimą kandidatuoti ketvirtai kadencijai sakė D. Gudzinevičiūtė.
Klausimą uždavė „Investuok Lietuvoje“ vadovas Elijus Čivilis, turėjęs pastabų konferencijos procesui.
„Man visa tai priminė Komunistų partijos suvažiavimą, kai negali užduoti klausimo neužsirašius. Klausant jūsų atrodo, kad kalta aplinka, bet ne LTOK vadovybė. Kur jūsų atsakomybė?“, – teigė jis.
11.47 val. „Dėl nepriekaištingos reputacijos, ji turi savo apibrėžimą. Šiuo atveju mes kalbame apie sporto federacijos sąjungos prezidentą D. Šalugą, o jo teistumas seniai pasibaigęs ir išnykęs“, – sulaukusi klausimo, apie kandidatą į savo komandą, sakė D. Gudzinevičiūtė.
11.41 val. „Aš kažko skirti negaliu. Tą sprendžia vykdomasis komitetas, yra tvirtinamas biudžetas. Mano nuomone, tai buvo spekuliatyvus kandidato pasisakymas“, – apie M. Marcinkevičiaus žadėtą 50 tūkst. sumą kiekvienai federacijai sakė D. Gudzinevičiūtė.
11.33 val. Dabar eilė savo programą pristatyti perrinkimo siekiančiai D. Gudzinevičiūtei.
„Tikslas yra tobulinti sporto sistemą šalyje. Tas, kurie kalba, kad medaliai nesvarbu, yra neteisūs. (...)Mes manome, kad pagrindinis vaidmuo sporte turėtų tekti nevyriausybinėms organizacijoms.
Kalbant apie vienybę, susitarimą pasirašė beveik visos skėtinės organizacijos. Neįgaliųjų sportas yra bendra visos mūsų bendruomenės dalis“, – teigė dabartinė LTOK prezidentė.
„Bandysime grąžinti centralizuotą medicinos aptarnavimą“, – pridūrė ji.
11.22 val. M. Marcinkevičius, kaip buvęs olimpinio fondo vadovas, sulaukė klausimo apie finansus, mat jam vadovaujant lėšų nepavyko pritraukti daug.
„Nebuvau aš visiškai įgalintas, virš manęs buvo vadovė. Dabar komandoje būčiau su žmonėmis, kurie supranta, kaip pritraukti paramą ir nebūtų, kas man neleidžia vieno ar kito dalyko. (...)Olimpinis fondas yra elitinis fondas, Paryžiaus žaidynių metai, o šiemet mes jame neturime nieko“, – sakė M. Marcinkevičius.
11.17 val. Kalbėdamas apie finansinę situaciją M. Marcinkevičius pabrėžė, kad LTOK negali priklausyti nuo „Olifėja“ dividentų ir pažadėjo, kad olimpinėms sporto šakoms bus nustatytos nuolatinės tam tikros išmokos.
11.05 val. Vyksta LTOK kandidatų prisistatymai. Pirmasis kalba Mantas Marcinkevičius.
„Esu suinteresuotas šviesa šalies sporto ateitimi. Bendraudamas su mūsų sporto bendruomene mane sužavėjo, kaip dega jūsų akys ir kaip jūs mylite savo sporto šakas ir apskritai sportą. Trys pagrindinės problemos, kurią išgirdau: netenkina sporto finansavimo sistema ir skiriamų lėšų dydis, nėra sporto medicinos aptarnavimo ir nepakankamas dėmesys talentų ugdymu.
Dabartinė LTOK valdžia padarė nemažai dėl mūsų sporto, bet 12 metų poste yra daug. Atėjo natūrali kaita“, – sakė M. Marcinkevičius.
M. Marcinkevičius kalbėjo taip pat apie talentų ugdymo programą bei žadėjo per ketverius metus apsilankyti visose organizacijose bei sporto šakų čempionatuose.
10.56 val. LTOK rinkiminės komisijos pirmininkas Česlavas Okinčicas kalbėdamas pabrėžė, kad įsipareigoja, kad vyksiantys rinkimai būtų skaidrūs ir sąžiningi.
10.31 val. LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė užsiminė ir apie pasikeitusį finansinį modelį bei susitraukusius finansus. Dabar daugiau atsakomybių teko prieš kelis metus įkurtai Nacionalinei sporto agentūrai.
Ataskaitos pabaigoje užsimenama apie susitarimą su politinėmis partijomis, kuris padėtų pakeisti finansavimo modelį po Seimo rinkimų, grąžinant daugiau lėšų vėl LTOK.
10.25 val. D. Gudzinevičiūtė pristatydama veiklos ataskaitą (2000-2024 m.) kartu pristatė olimpinį ciklą bei aptarė sportininkų rezultatus. Kalbėdama apie Pekino žaidynes ji pabrėžė pandemijos reikšmę. Mūsiškiai ten medalių neiškovojo.
2024 m. Paryžiuje Lietuvos rinktinė iškovojo du sidabro ir du bronzos medalius.
10.12 val. Konferencija prasidėjo nuo M. Marcinkevičiaus prašymo papildyti kai kurias komisijas. Šiam prašymui konferencijos dalyviai pritarė.
Vėliau jis pasiūlė alternatyvią dienotvarkę, bet tam pritarė vos aštuoni nariai.