• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Londono teismas: „Snoro“ akcininkai grąžinami Lietuvai

Prokurorų komentaras (Papildyta 15:47)

Jungtinės Karalystės Aukštasis teismas šiandien paliko galioti 2014 metų sausio mėnesį Vestminsterio Magistratų teismo priimtą sprendimą, kuriuo buvo patenkintas Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros prašymas perduoti Lietuvai R. B. ir V. A., kurie yra įtariamieji „Snoro“ byloje.

Jungtinės Karalystės Aukštasis teismas šiandien paliko galioti 2014 metų sausio mėnesį Vestminsterio Magistratų teismo priimtą sprendimą, kuriuo buvo patenkintas Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros prašymas perduoti Lietuvai R. B. ir V. A., kurie yra įtariamieji „Snoro“ byloje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šios dienos sprendimu teismas atmetė šių įtariamųjų pateiktą apeliacinį skundą dėl minėto pirmos instancijos teismo priimto sprendimo.

REKLAMA

Ikiteisminis tyrimas dėl banko „Snoras“ galimo turto pasisavinimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo, piktnaudžiavimo, turto iššvaistymo ir pinigų plovimo buvo pradėtas 2011 m. lapkričio 14 d. Teismas yra patenkinęs prokuratūros prašymus leisti suimti iš Lietuvos išvykusius įtariamuosius R. B. ir V. Šių asmenų atžvilgiu yra išduoti Europos arešto orderiai.

REKLAMA
REKLAMA

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Generalinė prokuratūra, tyrimą atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba. Londono teisme Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros prašymą vykdo Jungtinės Karalystės Karūnos prokuratūra.

lrytas.lt teigimu, teisėjai priekaištavo V.Antonovo ir R.Baranausko teisininkams, kad šie taip ilgai vilkino bylą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Paprastai šnekant, tai buvo vagystė. Bemaž pusė milijardo eurų buvo pasisavinti iš „Snoro“, – būtent tai ir privedė banką prie nemokumo“, – tiek pirmosios pakopos Vestminsterio teisme, tiek ir Apeliaciniame teisme tvirtino Lietuvos interesus gynęs britų Karališkosios prokuratūros atstovas Johnas Hardy.

REKLAMA

Prokurorai artimiausiu metu tikisi V.Antonovo ir R.Baranausko išdavimo Lietuvai

Lietuvos Generalinė prokuratūra tikisi, kad žlugusio banko „Snoras“ savininkai - Rusijos pilietis Vladimiras Antonovas ir Lietuvos pilietis Raimondas Baranauskas - artimiausiu metu bus išduoti Lietuvai.

„Nuo šios dienos yra 14 dienų terminas, per kurį asmenys (V.Antonovas ir R.Baranauskas - BNS) gali kreiptis su prašymu dėl kasacinio skundo pateikimo Aukščiausiajam teismui, bet teismai dar turi pasisakyti, ar toks skundas turi būti priimtas.

REKLAMA

Jei toks prašymas būtų atmestas, galėtų būti pradėta fizinė perdavimo procedūra iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą. Jeigu skundas būtų priimtas, turėtume papildomai nagrinėti, tačiau šiuo atveju tie procesai, kaip rodo praktika, vyksta žymiai greičiau“, - trečiadienį žurnalistams teigė Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Tomas Krušna.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tas procesas, kuris tęsėsi ilgai, buvo sudėtingas, tikimės, kad artėja prie pabaigos“, - pridūrė T.Krušna. Pasak jo, Lietuvoje buvę „Snoro“ savininkai turės būti pristatyti teismui.

Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė BNS teigė, kad grąžinus įtariamuosius į Lietuvą, būtų tęsiamas 2011 metų pabaigoje pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuris vėliau turėtų būti perduotas teismui.

REKLAMA

„Procedūra tokia, kad šiuo metu asmenims Jungtinėje Karalystėje nėra taikomas suėmimas, taikomos kitos kardomosios priemonės - užstatas. Tai reiškia, kad praėjus 14 dienų terminui, mūsų policijos pareigūnai susisiektų su Jungtinės Karalystės policijos pareigūnais ir užtikrintų techninius klausimus“, - aiškino T.Krušna.

REKLAMA

Jo teigimu, faktas, kad V.Antonovas turi Rusijos pilietybę, jo grąžinimui į Lietuvą įtakos neturės.

Londono Aukštasis teismas trečiadienį atmetė V.Antonovo ir R.Baranausko skundus dėl jų ekstradicijos. Teisėjai sutiko, kad šalies prokurorų sprendimas išduoti Europos arešto orderį buvo pagrįstas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos prokurorai yra pateikę Europos arešto orderį dėl V.Antonovo ir R. Baranausko suėmimo, jie įtariami pasisavinę apie 490 mln. eurų „Snoro“ turto. Prokurorai taip pat yra apriboję jų nuosavybės teises į 233 mln. eurų vertės turtą.

Prokurorai tvirtina, kad buvę banko savininkai apskaitos įrašuose buvo sukūrę netikrų sąskaitų ir kitų dokumentų, o 2011 metų liepą V.Antonovas pasirūpino, kad centriniam bankui būtų pateikta tikrovės neatitinkanti informacija.

REKLAMA

V. Vasiliauskas: tokio sprendimo ir tikėjomės

Lietuvos centrinio banko vadovas sako, kad tokio sprendimo ir tikėjosi.

„Sprendimas nei nustebino, nei ypatingai nudžiugino, nes yra logiškas ir teisingas – būtent toks, kokio ilgokai tikėjomės. Būdamas teisininkas, visada tikėjau pamatine teisės doktrina: galimai nusikalstami veiksmai privalo būti ištirti, o išaiškintos nusikalstamos veikos turi užtraukti pelnytą atsakomybę“, - BNS sakė Vitas Vasiliauskas, padėjęs daug pastangų, kad nemokus „Snoras“ 2011 metų pabaigoje būtų uždarytas.

REKLAMA

„Dabar belieka tikėtis, kad bus imtasi visų būtinų procedūrinių veiksmų, jei kuris iš atsakomybės išvengti siekiančių asmenų sumanytų pateikti dar kokį netikėtumą“, - pridūrė V.Vasiliauskas.

Pernai sausį, pirmosios instancijos Jungtinės Karalystės teismui nutarus Lietuvai išduoti buvusius banko akcininkus, V.Vasiliauskas teigė, kad Lietuvos bankas, kaip reguliuotojas, savo darbą atliko, be to, jis asmeniškai ilgai laukęs galimybės pažiūrėti jiems į akis.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš tikiuosi, kad šis sprendimas reikš, kad aš ponui Baranauskui ir ponui Antonovui teismo proceso metu Lietuvoje galėsiu pažiūrėti į akis, ko aš tikrai nuoširdžiai norėjau“, - tuomet BNS sakė V.Vasiliauskas.

Lietuvos prokurorai yra pateikę Europos arešto orderį dėl V.Antonovo ir R.Baranausko suėmimo, jie įtariami pasisavinę apie 490 mln. eurų „Snoro“ turto. Prokurorai taip pat yra apriboję jų nuosavybės teises į 233 mln. eurų vertės turtą.

Prokurorai tvirtina, kad buvę banko savininkai apskaitos įrašuose buvo sukūrę netikrų sąskaitų ir kitų dokumentų, o 2011 metų liepą V.Antonovas pasirūpino, kad centriniam bankui būtų pateikta tikrovės neatitinkanti informacija.

Pasak dienraščio „The Financial Times“, R Baranausko advokatas Johnas Jonesas Londono teismui vasario viduryje sakė, jog „prezidentė ir centrinis bankas „Snorą“ sužlugdė dėl politinių priežasčių“.

Anot jo, Lietuvos generalinė prokuratūra, gavusi centrinio banko skundą, Europos arešto orderį dėl V.Antonovo ir R.Baranausko suėmimo pateikė „labai greitai“, taigi, „neįmanoma, kad jie būtų atlikę kokį nors nepriklausomą tyrimą“. Anot jo, prokuratūrai galėjo būti daromas „politinis spaudimas“.

REKLAMA

V.Antonovas ir R.Baranauskas pernai sausį apskundė jiems nepalankų Londono Vestminsterio magistrato teismo sprendimą. Teisėjas Jonhas Zani, išnagrinėjęs Lietuvos generalinės prokuratūros prašymą, tuomet nutarė Lietuvai išduoti buvusius „Snoro“ akcininkus.

Buvęs „Snoro“ valdybos pirmininkas R.Baranauskas ir vienas jo akcininkų V.Antonovas šiuo metu gyvena Jungtinėje Karalystėje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų