• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

13 garso įrašų kompanijų („Arista“, „Atlantic“, „BMG Music“, „Capital“, „Elektra“, „Interscope“, „Laface“, „Motown“, „Priority“, „Sony BMG“, „UMG“, „Virgin“ ir „Warner Brothers“) pareikalavo iš failų keitimosi tinklo „LimeWire“ kompensacijos už kiekvieną nelegaliai atsisiųstą failą, atsižvelgiant į atsisiuntimų skaičių. Tačiau JAV teisėja Kimba Wood nusprendė, kad kompensacija turi būti išmokėta vieną kartą, nepriklausomai nuo to, kiek žmonių arba kiek kartų buvo atsisiųstas failas.

REKLAMA
REKLAMA

Teisėja nusprendė, kad įrašų kompanijos gali pretenduoti į kompensaciją nuo 7,5 milijonų iki pusantro milijardo dolerių. Atsakovu šioje byloje yra „Lime Group“ ir „LimeWire“ įkūrėjas Markas Gortonas.

REKLAMA

Iš pradžių ieškovai reikalavo skaičiuoti žalą atsižvelgiant į kūrinių atsisiuntimo skaičių. Skaičiuojant pagal šią formulę baudos dydis pasiekė kelis trilijonus dolerių. Teisėja šią sumą pavadino „absurdiška“. „Visa pasaulio garso įrašų industrija nuo fonografo išradimo laikų neuždirbo tiek pinigų“, – teigė Wood.

Failų keitimosi tinklas „LimeWire“ buvo uždarytas 2010 metų spalį. Bendrovė „Lime Group“ buvo įpareigota nutraukti programos platinimą ir palaikymą. Galutinis sprendimas „LimeWire“ byloje bus priimtas gegužės 2 dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų