Po skaudžios nelaimės, vis daugiau moterų išdrįso prabilti apie motinystėje patiriamus sunkumus. Savo mintimis pasidalijo ir Monika (vardas pakeistas, tikrieji vardas ir pavardė redakcijai žinomi), ant rankų sūpuojanti vos poros mėnesių vaikelius.
Monika sako, kad šis atvejis labai stipriai sukrėtė, tačiau nors prieš porą mėnesių būtų pasmerkusi mamą už tokį galimai įvykdytą kraupų nusikaltimą, dabar, nors tokio poelgio niekaip negali pateisinti, bando suprasti, kas galėjo privesti iki šios nelaimės.
Ragina nelikti abejingais
Visai neseniai jos vaikams suėjo du mėnesiai, tačiau ji atvira – tai buvo sunkiausi mėnesiai gyvenime, net šalia turint didžiulį palaikymą ir pagalbą. Tačiau daugybė moterų neturi, kas ištiestų pagalbos ranką sunkiausiu momentu.
„Mano leliams šiandien lygiai 2 mėnesiai. Tai patys sunkiausi mėnesiai gyvenime, nors turiu ir nuostabų vyrą, ir nerealius tėvus, ir puikią auklę, ir net dula dar kartais ateina naktimis, kai jau visai stogas nuo nemigos važiuoja. Todėl galiu džiaugtis, jog spėju visur ir energijos užtenka ir vaikams, ir pomėgiams, ir dar šiek tiek darbui.
Bet ne visos moterys turi tokią „prabangą“. Jei santykiai su vyru baisūs, draugių nėra, o finansai „nusipirkti“ pagalbos neleidžia – situacija gali būti baisi.
Pogimdyvinė depresija dar labai dažnai neatpažįstama arba gėda prisipažinti, kad sunku, nespėji, nesugebi ar tiesiog pavargai. Juk visos sugeba, o tu ne?“, – dalijosi ji.
Moteris nori atkreipti dėmesį, kad pagalbos neretai sulaukiama tik formaliai, tačiau realios jos trūksta, todėl skatina visus nelikti abejingais:
„Sako, kad pagalbos yra. Ligoninėje gavau pasirašyti, jog esu supažindinta su šia būkle. O supažindinimas – padavė lapelį su aprašu ir telefonais. Kol viskas bus tik apie parašus, situacijos kartosis. Deja.
Todėl jei turite kolegių, draugių ar giminaičių, kurios yra motinystės atostogose (noriu nušauti, kas sugalvojo tai pavadinti atostogomis), paklauskite, kaip jos laikosi, ar nereikia pagalbos. Tai gali išgelbėti gyvybę.“
Tragiška nelaimė
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad apie tai, jog Vilniuje, Verkių gatvėje, Neries upėje pastebėta neadekvačiai besielgianti moteris ir vandenyje skęstanti dar trejų metų neturinti mergytė, pranešta rugsėjo 3 dieną, po 11 valandos.
Vieną vaiką visai šalia Verkių malūno iš Neries ištraukė atsitiktinis žmogus. Vaiką jis perdavė gelbėtojams su medikais. Deja, dvejų metų mergaitė jau buvo nebegyva. Paaiškėjo, kad skendo du vaikai – antrojo vaiko niekur nebuvo matyti.
Šalia ištrauktos nuskendusios mažylės atsiklaupė mama. Jos elgesys pareigūnams sukėlė daug įtarimų. Panašu, ji suvokia, kas įvyko, tačiau vis dar neaišku, ar ji suvokė, kas vyko anksčiau.
Ji nesakė, ką veikė prie upės, kur nėra jokių pliažų ar maudyklų – šioje pusėje net nėra patogaus priėjimo prie vandens, tik kelios žvejų pamėgtos vietos.
Gelbėtojai su kateriu pargabeno žemiau įvykio vietos aptiktą antros mergaitės kūną. Ją praėjus maždaug valandai aptiko upe plaukę baidarininkai. Metukų mergaitė buvo nebegyva.
Šaltiniai teisėsaugoje sako, kad pagrindinė versija, jog į gan nuošalią vietą atvažiavusi motina pati panardino į vandenį vaikus. Tokio šiurpaus nusikaltimo motyvai kol kas nežinomi.
***
VšĮ Krizinio nėštumo centras
Darbo laikas: I-V nuo 9- 17
Kontaktai: Tel. 8 603 57912, el. pastas [email protected]
Nemokama pagalba teikiama gyvai, telefonu, internetu.
Priklausomai nuo pagalbos poreikio, pagalbą teikia šie specialistai: psichologai, teisininkai, socialiniai darbuotojai, ginekologai, dulos, žindymo specialistės. Pagalba galima visoje Lietuvoje.