• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno medicinos studentės įkurtai „Laimės ir džiaugsmo ministerijai“ atiteko verslo konsultacijų įmonės „Civitta“ pilietiškumo apdovanojimas ir piniginis 500 eurų prizas. Iniciatyva, skatinanti džiaugtis nedideliais dalykais ir perimti mažiau neigiamų emocijų, sparčiai plinta tarp studentų.

REKLAMA
REKLAMA

„Mums reikia išmokti džiaugtis paprasčiausiais kasdieniais dalykais – mus supa per daug negatyvių žinių, jos vargina. „Laimės ir džiaugsmo ministerija“ suteikia gyvybingumo, bendravimo – tai lyg atsvara negatyvumui“, – pasakoja idėjos sumanytoja Dalia Vitkutė. Pasak jos, grįžus iš studijų mainų programos užsienyje, atrodė, kad Lietuvoje žmonės per mažai džiaugiasi. Jos idėją labai palaikė draugai, o dabar šis judėjimas sparčiai populiarėja.

REKLAMA

Naujoji ministerija vadovaujasi paprastu principu – ministru gali būti kiekvienas, tačiau šios pareigos įpareigoja kartą per mėnesį sušaukti draugų susirinkimą. Jo metu kiekvienas iš pakviestųjų kuo nors pasidžiaugia, bent mažu menkniekiu. Pagal ministerijos taisykles, griežtai draudžiama ne tik užsiminti, bet ir mąstyti apie blogus dalykus. Ministerijos judėjimas remiasi gyvu bendravimu su draugais, skatina plėsti bendraminčių ratą – į susibūrimą galima pasikviesti tik asmeniškai pažįstamus žmones.

REKLAMA
REKLAMA

„Pilietiškumo apdovanojimą įsteigėme praėjusiais metais – norime paskatinti pilietiškiausias idėjas vystančius studentus, įvertinti jų veiklą. Tikime, kad jie padeda didinti visuomenės gerbuvį, kuria pilietiškos visuomenės tradiciją“, – dėstė bendrovės „Civitta“ partneris Rokas Šalaševičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jau antrus metus iš eilės verslo konsultacijų įmonė vertina pilietiškiausių Lietuvos, Latvijos ir Estijos studentų pasiekimus. Lietuvoje be Dalios buvo apdovanotos dar dvi merginos. Iš Skuodo kilusi, o dabar Stokholmo aukštojoje ekonomikos mokykloje Rygoje besimokanti Kristina Malūkaitė savo iniciatyva rašo paraiškas ES paramai pritraukti į gimtąjį miestą ir jo apylinkes, organizuoja seminarus mokiniams bei miestelėnams. Pilietiškumo apdovanojimu buvo įvertintas ir Monikos Maminskaitės, studijuojančios filosofiją Oksfordo universitete, ryžtas: prieš kelis metus mergina visą vasarą praleido dirbdama padavėja, o už sukauptus pinigus išskrido į Peru mokyti vietinius vaikus anglų kalbos. Mergina taip pat aktyviai prisidėjo prie LR Seimo veiklos vykdant švietimo reformą bei šiuo metu savanoriauja ir padeda Lietuvai pasiruošti prezidentauti Europos Sąjungoje.

REKLAMA

Apdovanojimų įteikimo renginyje studentams įkvėpimo suteikė VšĮ „Sėkmės mokykla“ įkūrėjas Nerijus Buivydas. „Iš pradžių prie „Sėkmės mokyklos“ dirbau kelias valandas po darbo, savaitgaliais, kol pastebėjau, kad čia dirbu tiek pat, kiek savo apmokamame darbe. Tuomet supratau, jog tam, kuo tikrai tikiu, galėčiau skirti dvigubai daugiau laiko ir ryžausi mesti darbą, kad visomis jėgomis galėčiau vystyti „Sėkmės mokyklą“, – pasakojo Nerijus. Studentams jis akcentavo, kad norint įgyvendinti savo idėją, reikia ja nuoširdžiai tikėti ir paskirti daug laiko bei pastangų.

Civitta yra jauna verslo konsultacijų įmonė, vykdanti veiklą Baltijos šalyse, Baltarusijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų