• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kuriam laikui Lietuva turi dujų atsargų?

„Lietuvos energijos“ vadovas D. Misiūnas: tikimybė, kad Rusija užsuks dujas, maža

Galimybė, kad Rusija smarkiai sumažins ar nutrauks dujų tiekimą Lietuvai, yra maža. Taip sako energetikos kontroliuojančiosios bendrovės „Lietuvos energija“ vadovas. Pasak Daliaus Misiūno, per Lietuvą dujos tranzitu tiekiamos į Karaliaučių, šalis baigia statyti SGD terminalą, be to, ji gali apsirūpinti elektra, kūrendama mazutą.

„Be abejo, turim būti pasirengę visiems scenarijams ir įvertinti visus scenarijus. (...) Tačiau vien faktas, kad mes turime tranzitinį vamzdį, faktas, kad mes turime terminalą, kuris pradės veikti, faktas, kad turime elektros gamybos pajėgumus, naudojančius ir mazutą, ne tik dujas, mažina tą galimybę“, – pirmadienį interviu Žinių radijui sakė D. Misiūnas, paklaustas, ar prieš Lietuvą galėtų būti panaudotas „dujų ginklas“.

Anot jo, Karaliaučiuje gali būti sukauptos maždaug dviejų savaičių dujų atsargos.

„Nėra tikslių duomenų dėl to, kiek konkrečiai dujų yra tenai, tačiau viešojoje erdvėje yra nuskambėjusi informacija, kad iki 100 mln. kubinių metrų dujų galimybė saugoti Kaliningrade. (...) Vertinant įvairius scenarijus, tai galėtų būti iki 2 savaičių laikotarpis“, – sakė „Lietuvos energijos“ vadovas.

REKLAMA
REKLAMA

Ukraina, jau beveik tris mėnesius negaunanti dujų iš Rusijos, bando jų trūkumą kompensuoti importu iš Europos Sąjungos – rusiškų dujų reeksportu per Lenkiją, Vengriją ir Slovakiją. „Gazprom“ teigė, kad dėl tokio reeksporto gali būti nutrauktas dujų tiekimas visoms Europos šalims, kurios tiekia dujas Ukrainai.

Kai kurios šalys – Lenkija, Austrija, Vokietija, Slovakija – jau gauna mažiau rusiškų dujų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų