• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalyje siaučiant gripui, ženkliai sumažėjo ir nuolatinių kraujo donorų gretos. Nacionalinis kraujo centras antradienį išplatino pranešimą, kuriuo prašo bet kurios kraujo grupės žmonių pagalbos.

Šalyje siaučiant gripui, ženkliai sumažėjo ir nuolatinių kraujo donorų gretos. Nacionalinis kraujo centras antradienį išplatino pranešimą, kuriuo prašo bet kurios kraujo grupės žmonių pagalbos.

REKLAMA

Dėl pastarosiomis savaitėmis siaučiančios gripo epidemijos visoje Lietuvoje, dėl ūmių peršalimo ir kvėpavimo ligų paūmėjimo vis retėja nuolatinių donorų gretos.

Gripas išretino nuolatinių donorų gretas – laukiama bet kurią kraujo grupę turinčių žmonių susitelkimo ir pagalbos. Lietuvos ligoninėse jaučiamas labai ryškus kraujo stygius. Labai prašome kiekvieno sveiko žmogaus pagalbos – aukoti, dovanoti, dalintis, padėti, išgelbėti...

Labai tikimės Jūsų supratimo, geranoriškumo, jautraus bendradarbiavimo palaikant neatlygintinos donorystės idėją, plėtojant bendrystės tarp žmonių, atsakomybės jausmą", - pranešime rašo Nacionalinis kraujo centras.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu yra reikalingas bet kurios grupės kraujas, o ypač 0 (I) Rh + ir - ir A (II) + ir –.

Dovanoti kraujo Vilniuje galite Nacionaliniame kraujo centre, Žolyno g. 34, taip pat Mobiliame kraujo surinkimo punkte kiekvieną dieną Prekybos centro VCUP 4 aukšte (Upės g. 9). Darbo laikas – I–VI 11.00–19.00 val., VII 12.00–16.00 val., tel. 865 617716, el. paštas [email protected].

REKLAMA

Gripas sparčiai plinta Lietuvoje

Gripo epidemiją jau yra paskelbusios 18 šalies savivaldybių ir 60. Kaip praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras, epidemiją paskelbė Prienų, Raseinių, Švenčionių, Kėdainių, Jonavos, Klaipėdos, Ukmergės, Lazdijų, Joniškio, Šilalės, Šilutės, Ignalinos rajonų, Kauno, Panevėžio, Alytaus miestų, Kazlų Rūdos, Visagino, Birštono savivaldybės.

Daugiausia sergančiųjų gripu ir kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) yra Kazlų Rūdos ir Visagino savivaldybėse. Pirmojoje registruotas 391,2 susirgimo 10 tūkst. gyventojų, antrojoje – 280,7.

REKLAMA
REKLAMA

Visoje šalyje sergamumas sausio 29 – vasario 4 dienomis siekė 179,6 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 127,6 atvejo. Gripo epidemiją savo teritorijoje skelbia savivaldybės. Sergamumas epideminiu gali būti laikomas, kai gripo ir ŪVKTI registruota ne mažiau kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 procentų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mokyklose – karantinas 

Pirmadienį karantinas dėl gripo ir peršalimo ligų buvo paskelbtas 135 arba 13 proc. šalies mokyklų, o Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai skuba perspėti - situacija blogėja: gripas toliau sparčiai plinta.

Penktąją šių metų savaitę (2018 m. sausio 29 d. – vasario 4 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 179,6 atv./10 tūkst. gyventojų. 2017 m. tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 127,6 atv./10 tūkst. gyventojų.

REKLAMA

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų penktąją savaitę registruotas Panevėžio administracinėje teritorijoje, didžiausias – Marijampolės administracinėje teritorijoje. 2018 m. penktąją savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę paguldyti 299 asmenys. Iš jų – 14 asmenų iki 2 metų, 180 vaikų – 2-17 metų, kiti suaugusieji.

Hospitalizuotos trys nėščiosios. Septyni iš hospitalizuotų asmenų buvo paguldyti į intensyviosios terapijos skyrių. Daugiausiai hospitalizuotų asmenų buvo Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus apskrityse.

REKLAMA

ULAC medikai primena, kad gripo epidemiją skelbia savivaldybės. Vertindamos sergamumą kaip epideminį, teritorinės visuomenės sveikatos priežiūros įstaigos taip pat atsižvelgia į atitinkamus administracinei teritorijai būdingus neepideminio laikotarpio sergamumo rodiklius, sergamumo dinamiką ir kitus ypatumus ir primena, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atv./10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

Pasaulio sveikatos organizacija skiepus pripažįsta veiksmingiausia gripo specifine profilaktikos priemone. Skiepai apsaugo nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Reikia maždaug dviejų savaičių, kad žmogaus organizme susidarytų antikūnai kovai su gripo virusu.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų