Ketinimų laiškas pasirašytas Ščecine vykusio NATO tarptautinio Šiaurės Rytų korpuso vadavietės 25-mečio minėjimo metu. Ši vadavietė įsteigta 1999 m., kai Lenkija tapo NATO nare, siekiant integruoti Lenkijos karines pajėgas į NATO struktūrą. Vadavietę suformavo pagrindinės šalys: Lenkija, Vokietija ir Danija. Lietuva, tapusi NATO nare 2004 m., prisijungė prie vadavietės, skirdama štabo karininkus. Šiuo metu MNC NE yra aukštos parengties NATO vadavietė, atsakinga už sąjungininkų operacijų valdymą Šiaurės Rytų NATO flange. Vystant nacionalinę diviziją, Lietuva nusprendė siekti pagrindinės šalies statuso tarptautinio Šiaurės Rytų korpuso vadavietėje.
„Mūsų bendras požiūris į regiono, Europos ir NATO saugumą yra aiškus – Rusija yra pagrindinė ir ilgalaikė grėsmė. Bendradarbiaudami su sąjungininkais, ypač per tarptautinio Šiaurės Rytų korpuso vadavietę, siekiame užtikrinti visapusišką Aljanso teritorijos gynybą nuo pat potencialios agresijos pradžios. Formuojame stiprius karinius pajėgumus, kad užtikrintume efektyvų atgrasymą ir NATO rytinio flango apsaugą. Norime, kad Lietuvos kariuomenės kuriama divizija taptų šios korpuso vadavietės dalimi. Tai svarbus žingsnis stiprinant mūsų regiono gynybą“, – sakė ministras L. Kasčiūnas.
Prisijungimas prie pagrindinių MNC NE valstybių leistų Lietuvai įtraukti nacionalinę diviziją į tarptautinio Šiaurės Rytų korpuso pajėgas, skirti karininkus į vadovaujančias pozicijas vadavietėje.
NATO tarptautinis Šiaurės Rytų korpusas buvo įkurtas 1999 m. rugsėjo 18 d., pasirašius sutartį tarp Lenkijos, Vokietijos ir Danijos gynybos ministrų. Šios trys šalys yra pagrindinės korpuso šalys (angl. framework nations), kurių atstovai yra skiriami užimti korpuso vado, jo pavaduotojo ir štabo viršininko pareigas. Kitos šalys yra prisijungusios prie korpuso štabo kaip dalyvės, tame tarpe Estija, Latvija ir Lietuva (nuo 2004 m.). Dabar korpuso veikloje dalyvauja 22 NATO šalys.
MNC NE yra aukštos parengties NATO vadavietė, atsakinga už sąjungininkų operacijų valdymą Šiaurės Rytų NATO flange, apimančiame šiaurinę Lenkijos dalį, Lietuvą, Latviją ir Estiją. Vadavietė rengia ir įgyvendina regioninius gynybos planus, o, kilus realiai grėsmei, gintų nuo priešo agresijos.