Visuomenininkas, gamtininkas, buvęs Seimo kanceliarijos darbuotojas Andrejus Gaidamavičius „Žinių radijo“ eteryje atkreipė dėmesį, kad Seimo nariams taip pasyviai lankant posėdžius, priimami lobistiniai įstatymai.
„Anksčiau buvo pateiktas labai blogas įstatymas dėl daugumos Lietuvos upių užtvenkimo, kas reikštų jų kaip upių pabaigą. Tuo metu salėje buvo tik 30 Seimo narių ir didžioji dalis jų nubalsavo už, ir pirmą stadiją toks lobistų prastumtas įstatymas įveikė, kas, ko gero, neįvyktų, jeigu bent pusė Seimo narių dalyvautų posėdyje ir būtų kitokių nuomonių“, - „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ kalbėjo A. Gaidamavičius.
Seimo vicepirmininkas, socialdemokratas Algirdas Sysas pritarė, kad posėdžių nelankymas yra problema, tačiau kai kuriuos Seimo narius pateisino:
„Iš dalies galima dalies nedalyvaujančių Seimo narių elgesį pateisinti, nes yra išvykusių į komandiruotes, bet lankomumas tikrai galėtų būti geresnis ,- kalbėjo jis. - Yra trys stadijos Seimo (įstatymų – red.) priėmimo. Yra tokia tradicija, kad jeigu dar į priėmimus žiūri griežčiau, (...) kai vyksta svarstymo stadijos ir pateikimai, tas lankomumas yra ženkliai mažesnis.“
Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime seniūno pavaduotojas Jurgis Razma nurodė, kad reikėtų griežtesnių priemonių padėčiai pakeisti:
„Jeigu Seimo vadovybė rastų šiek tiek lėšų regioninėje spaudoje skelbti Seimo narių rodiklius, tai gal šiek tiek susimąstytų“,- teigė jis.
Parengė Ieva Kazlauskaitė