Dauguma žmonių daro tą pačią klaidą – žadintuvo signalą pasirenka kuo garsesnį ir įkyresnį. Žinoma, tai padės greičiau pramerkti akis, tačiau jūsų nuotaika veikiausiai vis dar bus subjurusi net ir išeinant į darbą ar mokyklą. Todėl patartina žadintuvo signalą pasirinkti malonų ausiai ir garsėjantį po truputį.
Prieš miegą venkite kavos, raudonojo vyno ir šokolado. Šie trys produktai mokslininkų teigimu jūsų miegą trikdo labiau už bet kokį kitą maistą. Iš viso, jei norite gerai išsimiegoti naktį, stenkitės šių produktų vengti jau po pusryčių.
Prieš miegą nespręskite jokių iškilusių problemų. Pasistenkite visa tai sutvarkyti kiek įmanoma anksčiau prieš einant miegoti, o guldami į lovą būkite nusiteikę kuo pozityviau.
Prieš guldami į lovą apsilankykite tualete net jei manote, kad to ir nenorite. Jūsų inkstai bet kokiu atveju dirbs visą naktį ir jei prieš miegą visiškai „neišgręšite“ savo pūslės, galimas daiktas, kad turėsite atsikelti viduryje nakties ir apsilankyti tualete.
Šiltesniu metų laiku naktimis laikykite pravirą langą. Tai naudinga dėl dviejų dalykų. Pirma, atviras langas iš kambario pašalins susikaupusį nuodingą anglies dioksidą. Antra, į kambarį pateks šviežio deguonies, kas leis jums ryta atsikelti žvalesniam ir geriau išsimiegojus.
Dauguma mano, kad norint gerai jaustis, žmogui reikia 8 valandų miego. Netiesa. Daug svarbiau yra kasdien eiti miegoti ir keltis tuo pačiu metu, tokiu atveju jums gali užtekti ir 6 valandų miego. Beje, labai svarbu panašų miego grafiką išlaikyti ir savaitgaliais.
Ryte vos atsikėlę nueikite į virtuvę ir išgerkite stiklinę šalto vandens.
Mokslas jau įrodė, kad žmonės pripranta prie kavos ir jos efektas su kiekvienu išgertu puodeliu vis silpnėja. Taigi, pamastykite ar jums tikrai jos reikia ryte, galbūt geriau vienintelį puodelį per dieną pasitaupyti tam momentui, kai jūs tikrai jausitės pavargęs.
Kelkitės dėl kažko. Jei kas rytą keliatės tik tam, kad eitumėte į nekenčiamą darbą su nekenčiamu bosu, nieko nuostabaus, kad keltis jums yra vis sunkiau ir sunkiau. Pasistenkite keldamiesi mąstyti apie kažką pozityvaus. Pvz.: kad vėl išvysite simpatišką merginą, kuri kas rytą važiuoja tuo pačiu autobusu su jumis į darbą.
Ir paskutinis patarimas: Jokių „na dar 5 minutes...“ rytais!