Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai primena, kad už pirminės ambulatorinės odontologinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą gyventojams atsako sutartį su TLK dėl šių paslaugų išlaidų apmokėjimo sudariusi įstaiga. Todėl privalomuoju sveikatos draudimu apdraustam žmogui prireikus Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) kompensuojamų odontologo paslaugų, reikia kreiptis į gydymo įstaigos, prie kurios jis yra prisirašęs, gydytoją odontologą.
Jei toji įstaiga pati neteikia pirminės odontologinės sveikatos priežiūros paslaugų, šias paslaugas privalo užtikrinti sudarydama trišalę sutartį tarp šias paslaugas teikiančios įstaigos, pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos ir TLK. Taip pat suteikti pacientui visą informaciją, koks odontologijos kabinetas ir kur teikia ligonių kasų kompensuojamas odontologines paslaugas toje įstaigoje prirašytiems pacientams.
Pirminė odontologinė pagalba – tai nespecializuotų pirminės odontologinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų kompleksas. Šioms paslaugoms priskiriama: dantų ėduonies gydymas, pulpito, kai kurių rūšių periodontito gydymas, dantų akmenų nuėmimas, dantų ir dantų šaknų traukimas, ikivėžinių ligų tikimybės nustatymas, vaikų dantų ėduonies profilaktika (silantavimo paslaugos), sąkandžio anomalijų nustatymas ir profilaktika, laikinų įtvarų uždėjimas gydant dantų traumas ir kita.
Ligonių kasos sumoka už gydytojo darbą
Svarbu žinoti, kad ligonių kasos sumoka už gydytojo darbą, o pacientui teks sumokėti už vaistus, plombines ar kitas odontologines medžiagas, vienkartines priemones, atsižvelgiant į sunaudotų medžiagų, priemonių kiekį ir jų įsigijimo kainas. Tačiau už vaistus, plombines ar kitas odontologines medžiagas, vienkartines priemones nereikia mokėti vaikams, moksleiviams, besimokantiems dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, bet ne ilgiau nei jiems sukanka 24 metai.
Taip pat už šias priemones mokėti nereikia ir socialiai remtiniems žmonėms, tačiau tuomet būtina pateikti gyvenamosios vietos savivaldybės socialinės paramos skyriaus pažymą. Jei pacientas ar jo atstovas pageidauja ir pasirenka gauti brangesnes medžiagas, priemones ar kitas papildomas (t. y. pagrindinei ligai diagnozuoti ar gydyti nebūtinas) paslaugas – tuomet reikia sumokėti patiems.
Kasmet iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto vis daugiau lėšų skiriama pirminėms odontologijos paslaugoms. Užpernai Šiaulių TLK šioms paslaugoms išleido 5,9 mln. eurų, pernai – 6,8 mln. eurų, šiemet planuojama išleisti jau 7,2 mln. eurų.
Daugiau apie ligonių kasų apmokamas odontologijos paslaugas galima sužinoti čia.