• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prastu miegu skundžiasi apie 40 procentų žmonių. Kasmet jų skaičius vis didėja. Po nakties jie būna nepailsėję, mieguisti, sutrinka dėmesys bei atmintis. Pasak Miego sutrikimų diagnostikos laboratorijos gydytojos Ramintos Masaitienės, suaugusiam žmogui būtina miegoti 7–8 valandas per parą.

REKLAMA
REKLAMA

„Jei žmogus miegui skiria mažiau nei 5 valandas ar daugiau nei 9 valandas – tai jau yra kenksminga. Pats geriausias ir tinkamiausias miegas yra iki vidurnakčio“, – tikina R. Masaitienė. Anot jos, jei žmogus miegui neskiria tinkamo valandų skaičiaus, tai gali turėti neigiamos įtakos ne tik darbingumui ir nuotaikai, bet ir sukelti rimtų sveikatos sutrikimų.

Sutrikus miegui, žmogų gali kamuoti nuovargis, didėti kraujo spaudimas, mažėti atsparumas įvairioms infekcijoms, blogėti atmintis. Dėl miego sutrikimų žmogus per mėnesį vidutiniškai praranda šešias darbingas dienas. „Nustatyta, kad iki 25 proc. visų autoįvykių sukelia turintys mieguistumą dienos metu, o 50 proc. autoavarijų, kuriose žūsta žmonės, sukelia mieguisti vairuotojai“, – statistinius duomenis pateikė medikė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų