• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo pirmininkė Irena Degutienė teigė, kad Seimas linksta pritarti teisinio imuniteto kyšininkavimu kaltinamam naujajam parlamentarui Evaldui Lementauskui panaikinimui. O patį jo atėjimą į Seimą parlamento vadovė vertina kaip akiplėšišką.

REKLAMA
REKLAMA

„Pačią situaciją vertinu labai neigiamai ir labai blogai, ir turbūt sveiku protu net negali suvokti, kaip žmogus, kuriam pareikšti labai rimti kaltinimai dėl kyšininkavimo, ramia sąžine sau keliauja į Seimą. Tokie dalykai daro žalą visų politikų reputacijai, kenkia Lietuvos politinei sistemai ir dar labiau skatina rinkėjų nusivylimą“, – sakė I. Degutienė interviu „Žinių radijui“.

REKLAMA

Pasak parlamento vadovės, laikinoji komisija vienbalsiai apsisprendė patenkinti generalinio prokuroro prašymą ir leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti E. Lementausko laisvę. „Jo imunitetas praktiškai yra sustabdytas“, – sakė I. Degutienė.

Tai, kad tokie kandidatai patenka į Seimą, parlamento vadovės įsitikinimu, rodo ir pačių žmonių nesusivokimą. I. Degutienė taip pat klausia, kaip jis prasprūdo pro Vyriausiąją rinkimų komisiją, ir akcentuoja partijų atsakomybę stebėti, kokie kandidatai įrašyti jų sąrašuose.

REKLAMA
REKLAMA

„E. Lementausko atveju įdomiausia yra tai, kad pati partija nuo jo atsiriboja, pašalina jį iš partijos, tačiau jis vis tiek „nachališkai“ ateina, paima mandatą, kadangi sako: pagal partijos sąrašą mane išrinko, esu Tvarkos ir teisingumo sąraše. Bet jis jau atėjęs į Seimą iš karto eina į Mišriąją grupę. (...) Kitas dalykas, kaip jis buvo taip pakankamai aukštai atsidūręs partijos sąraše?“ – klausia I. Degutienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo pirmininkė pažymi, kad politikui be teisinio vertinimo yra dar ir politinis.

„Nesvarbu, kad šiuo atveju dar teismo nebuvo ir jis nėra nuteistas, jei teismas nuteis ir taip viskas bus aišku, tačiau kaip politikas – su kokiu jis politiniu veidu ateina dirbti Seimo nariu? Yra tam tikra dėmė, politinis nepasitikėjimas juo“, – sakė I. Degutienė.

REKLAMA

Baudžiamosios bylos duomenimis, E. Lementauskas kaltinamas bandymu papirkti Vilniaus miesto tarybos narį. Norint teisme toliau nagrinėti bylą, būtina panaikinti jo teisinę neliečiamybę.

Pagal Seimo statutą, be Seimo sutikimo jo narys negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma Seimo nario laisvė. Kreiptis į Seimą dėl parlamentaro patraukimo baudžiamojon atsakomybėn, suėmimo ar kitokio jo laisvės suvaržymo turi teisę tik generalinis prokuroras.

REKLAMA

Problemų su teisėsauga turintis buvęs sostinės vicemeras E. Lementauskas Seime pakeitė mandato atsisakiusį „tvarkietį“ Remigijų Ačą, kuris tapo Raseinių rajono meru.

E. Lementauskas: I. Degutienė demonstruoja politinį šališkumą

Kyšininkavimu kaltinamas naujasis Seimo narys Evaldas Lementauskas sako, kad Seimo Pirmininkė Irena Degutienė meluoja ir ragina ją nedemonstruoti politinio šališkumo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Štai ir ponia I. Degutienė viešai paskelbė netiesą – esą mane išmetė iš partijos. Teisybė ta, kad pats iš jos pasitraukiau. Taip pat Seimo Pirmininkė šališkai reiškė nuomonę neva esu kaltas dar net nesibaigus teismo procesui tariamo papirkimo byloje. Kažin kodėl nekalbama apie tai, kad ši byla gali būti traktuojama kaip galimos provokacijos byla?“ – po Seimo pirmininkės interviu „Žinių radijui“ išplatintame pranešime teigia E. Lementauskas.

Nesiliaujant kalboms apie jo bylą, E. Lementauskas grasina atskleisti „faktus, kokie ir kaip minėtoje byloje yra susiję Tėvynės Sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų politikai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų