Šis herbas priklausė Petrui Čygui, ilgamečiam 1920 – 1944 m. Biržų apskrities savivaldybės sekretoriui. Herbą muziejui 2000 m. padovanojo P.Čygo sesuo, neseniai mirusi Marytė Ruplėnienė.
P.Čigas gimė 1899 12 22 Papilio valsčiaus Semeniškių kaime ūkininkų Petro Čigo ir Ievos Valkiūnaitės - Čigienės šeimoje.Be jo dar buvo vyresnė sesuo Emilija. Anksti mirus žmonai, Petras Čigas vedė antrą kartą Katrę Kutraitę – Čigaitę, su kuria iš viso turėjo 9 vaikus ( išgyveno 4), tarp jų ir Rusijoje 1918 . gimusią M.Ruplėnienę.
I Pasaulinis karas Čigų šeimą nubloškė į Rusiją. P.Čigas lankė Peterburge gimnaziją, dirbo M.Yčo leidžiamame laikraštėlyje „Tėvynės garsas“, vėliau tęsė mokslą Voronežo komercinėje mokykloje. Karui pasibaigus, Čigai sugrįžo į Lietuvą. M.Ruplėnienę tada 1919 m. pradžioje ir pakrikštijo Papilio evangelikų reformatų kunigas J.Šepetys.
P.Čigas, kaip jau nemažai mokslo ragavęs žmogus, įsidarbino Biržų apskrities savivaldybės sekretoriumi, iš pradžių Pasvalyje, o nuo 1924 m. pabaigos Biržuose.
Kaip pasakojo M.Ruplėnienė, brolis labai finansiškai rėmė gimines, padėjo pasistatyti naują namą, ūkinius pastaus, nes po žemės ūkio reformos reikėjo keltis į naują vietą. Sesuo brolį dažnai aplankydavo ir Biržuose. Jo darbo kabinete ir kabėjo šis herbas. Vėliau jis buvo P.Čigo bute Vytauto gatvėje, kur jis apsigyveno 1939 m., vedęs dantų gydytoją Emiliją Klybaitę.
Praėjus karams, P.Čigas su žmona pasitraukė į Vokietriją, vėliau į JAV, kur ir mirė 1977 01 27. M.Ruplėnienei neteko su broliu atsisveikinti, tik per žmonių rankas gavo jo laišką, kuriame prašė nuvykti į butą, pasižiūrėti. Atvykus į Biržus, pamatė, kad butas labai suverstas, knygos išmėtytos, tad paėmė tik keletą lengvų daiktų ir kabėjusį ant sienos Vytį. Bus nors brolio prisiminimas.Dabar ši graži dovana puošia muziejaus salę.
Biržų krašto muziejaus „Sėla“ muziejininkas Antanas Seibutis