Kompanija „Seagate“ yra seniausia vadinamųjų hibridinių standžiųjų diskų gamintoja. Juose naudojamos ir magnetinės plokštelės, ir „NAND Flash“ atminties mikroschemos. Šiuo metu „Seagate“ hibridiniai diskai jau skaičiuoja trečiąją kartą, o parodoje „CES 2013“ kompanija demonstruoja savo naujų produktų privalumus, rašo portalas „CNet“.
Dabartiniai nešiojamiesiems kompiuteriams skirti „Seagate“ hibridiniai diskai, kurie turi iki 8 GB „NAND Flash“ atminties, savo sparta gali varžytis su klasikiniais 7200 aps./min. spartos standžiųjų diskų modeliais. Savo ruožtu hibridiniuose kaupikliuose ši sparta apsiriboja 5400 aps./min. Jei atsižvelgtume, kad masinė tokių produktų gamyba leidžia sumažinti kainą iki 10–20 dolerių už vieną kaupiklį, tai „Seagate“ sprendimas atsisakyti 2,5 colių formato 7200 aps./min. standžiųjų diskų atrodo visai logiškas.
Beje, gana greitai „Seagate“ hibridinių kaupiklių asortimentas pasipildys ir 3,5 colių formato modeliais, kurių talpa neviršys 4 TB, o taip pat hibridiniais diskais, kurių korpuso storis tėra 7 mm (šie bus skirti nešiojamiesiems kompiuteriams). Be to, „Seagate“ ketina atsakyti į savo konkurento „Western Digital“ (WD) išpuolį, kai visai neseniai buvo pademonstruotas „ultrabook“ nešiojamiesiems kompiuteriams skirtas standusis diskas su 5 mm storio korpusu. Norisi tikėti, kad tokia konkurencija privers kainas nusileisti kiek žemiau, nei jos yra dabar.