seagate
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „seagate“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „seagate“.
Be elektros likę SSD gali prarasti duomenis
Naujausio tyrimo rezultatai rodo, kad be maitinimo likę SSD po tam tikro laiko praranda duomenis, ypač jei sistema yra šiltoje patalpoje. Esant 40 laipsnių pagal Celsijų temperatūrai, duomenų praradimo procesas gali prasidėti jau po kelių savaičių. Šiuo duomenis pateikė kompanijos „Seagate“ atstovai, surengę pristatymą JEDEC komiteto specialistams. Minėtas tyrimas parodo bazinius reikalavimus, keliamus vartotojiškai ir pramoninei technikai.
Negailestinga statistika apie 3 TB „Seagate“ standžiuosius diskus
Kompanija „BackBlaze“ paskelbė įdomią statistiką, susijusią su kompanijos „Seagate“ gaminamais 3 TB talpos standžiaisiais diskais ST3000DM001 (7200 aps./min.). „BackBlaze“ ekspertų teigimu, iš 4 829 šių standžiųjų diskų vienetų, įsigytų nuo 2012 m. iki 2015 m. kovo mėnesio, darbingi liko vos 10 %, nors statistika turėtų būti atvirkštinė. Pirmosios problemos prasidėjo 2013 m. gegužės mėnesį, kai per trumpą laikotarpį sugedo 27 standieji diskai.
Atgal į ateitį: „Seagate“ svarsto apie 5,25 colių standžiuosius diskus
Kompanijos „Seagate“ atstovai išsidavė, jog būtinybė nuolat didinti įrašomų į magnetines plokšteles duomenų kiekį gali priversti gamintojus sugrįžti prie 5,25 colių formato. Jis buvo aktualus dar XX a. 9 dešimtmetyje, tačiau buvo išstumtas kompaktiškų 3,5 colių modelių. Vis dažniau duomenys saugomi „debesyse“, o didžioji dalis informacijos naudojama labai retai, todėl duomenų centrų valdytojai optimizuoti duomenų saugojimo išlaidas.
„BackBlaze“ statistika: dažniausiai genda „Seagate“ kietieji diskai
Nuo praėjusių metų pabaigos kompanija „BackBlaze“, teikianti duomenų rezervinio saugojimo „debesyse“ paslaugas, skelbia atnaujintą statistiką apie įvairių gamintojų kietųjų diskų patikimumo lygį. Pateikiami duomenys įdomūs vien dėl to, jog „BackBlaze“ savo „debesyse“ naudoja paprastus kietuosius diskus, kuriuos vartotojai paprastai įsigyja mažmeninės prekybos taškuose. Iš viso kompanija naudoja 38 441 diskus, kuriuose saugojama apie 100 PB (petabaitų) informacijos.
„Seagate“ klientai jau testuoja 8 TB kietuosius diskus
Kompanija „Seagate“ ketvirčio finansiniams rezultatams aptarti skirtoje konferencijoje teigė, kad rezultatų pagerėjimo tikisi sulaukti šių metų III ketvirtyje. Visa tai lemia atsigaunanti asmeninių kompiuterių rinka. Kartu buvo pasidalinta dar viena įdomia žinia, kuri turėtų nudžiuginti didelės talpos duomenų kaupiklių gerbėjus. „Seagate“ vadovybė užsiminė, kad daugelis kompanijos partnerių jau gauna 8 TB talpos kietųjų diskų pavyzdžius.
„Seagate“ pristatė „greičiausią pasaulyje“ 6 TB kietąjį diską
Praėjusiais metais kompanija „Western Digital“ (WD) pristatė pirmuosius 6 TB talpos kietuosius diskus. Jie turi hermetišką korpusą, pripildytą helio dujų, o tai leido patalpinti daugiau magnetinių plokštelių. Atitinkamai padidėjo ir duomenų kaupiklių talpa. „Seagate“ taip pat ryžosi įveikti šią ribą savo sprendimą pavadinusi kitų technologijų plėtros žingsniu. Kompanija „Seagate“ oficialiai pranešė, kad partneriams pradeda tiekti 6 TB talpos kietuosius diskus.
„Seagate“ pagamino 5 TB kietąjį diską, ruošia 6 TB
5 TB barjerą yra įveikusios ne tik kompanijos „Toshiba“ ir „Western Digital“. Prie jų pagaliau prisidėjo ir „Seagate“. Nors oficialaus anonso dar nebuvo, tačiau teminiai tinklalapiai bei eilė el. parduotuvių jau siūlo užsisakyti 5 TB talpos „Seagate“ kietąjį diską. Naujasis duomenų kaupiklis priklausys „Enterprise Capacity 3.5 HDD“ serijai, kuri skirta verslo atstovams.
„Seagate“ iki vasaros pateiks 6 TB talpos kietuosius diskus
Bendrovė „Seagate“antrąjį šių metų pusmetį pateiks rinkai 6 TB talpos savo kietuosius diskus, remdamasis su bendrove susijusiais šaltiniais praneša tinklalapis „TechPowerUp“. Pranešama, kad naujieji diskai turės po 6 magnetines plokšteles, į kurias bus galima įrašyti po 1 TB duomenų. Naujieji diskai bus 3,5 colių, suksis 7200 aps./min. greičiu.
„Backblaze“ paskelbė kietųjų diskų patikimumo statistiką
Rezervinio duomenų kopijavimo srityje dirbanti kompanija „Backblaze“ paskelbė statistiką, kuri atspindi skirtingų gamintojų kietųjų diskų patikimumo lygį. Iš daugiau nei 27 000 kompanijoje veikiančių kietųjų diskų „Backblaze“ ekspertai analizei pasirinko penkiolika modelių, kurių gamintojai – „Western Digital“, „Seagate“ ir „Hitachi“. Kaip rodo pardavimų statistika, absoliuti dauguma vartotojų kietąjį diską renkasi pagal kainą. Geriausiu atveju žiūrima į vieno gigabaito kainą.
„Seagate“ parodė „Android“ planšetę su 500 GB kietuoju disku
Parodoje „CES 2014“ buvo demonstruojama iš tiesų daug įdomių planšetinių kompiuterių, tačiau šis iš tikrųjų skiriasi nuo standartinių modelių, kurie šiuo metu prieinami rinkoje. Panašu, kad duomenų kaupiklių gamintojas „Seagate planuoja įšokti į nuvažiuojantį mobiliųjų įrenginių traukinį. Parodoje „CES 2014“ buvo demonstruojamas planšetinis kompiuteris, kuris turi ne tik ploną korpusą, tačiau ir įprastą 500 GB talpos kietąjį diską.
REKLAMA
REKLAMA
„Seagate“ jau kitą savaitę parodys kietuosius diskus su lazeriniu šildymu
Artimiausiu metu kietųjų diskų gamintojai kaupiklių talpą ketina didinti naudodami vadinamąją „čerpių struktūrą“. Bent jau dvi kompanijos – „Seagate“ ir „Hitachi“ – apsiginklavo būtent šia technologija. Ji leis jau 2014 metais padidinti duomenų įrašymo tankį 25%. Vis tik šis metodas yra artimiausios ateities planas. Tolimesnėje perspektyvoje gamintojai bus priversti naudoti įrašymo su lokaliu pašildymu technologiją HAMR, kuri numato lazerio naudojimą.
„Seagate“ kitąmet kietųjų diskų talpą padidins iki 5 TB
Dar 2005 metais pirmą kartą buvo pasiūlyta vertikalaus magnetinio įrašymo būdas, kai informacija kietuosiuose diskuose saugoma vertikaliuose domenuose. Tačiau šiandien šis metodas jau beveik išsėmė savo galimybes: tolimesniss talpos didinimas įmanomas tik didinant magnetinių plokštelių skaičių, o tai didina struktūros sudėtingumą ir gamybos savikainą.
„Seagate“ 7 kartus padidino planšečių kaupiklių talpą
Bendrovė „Seagate“ pristatė „Android“ planšetiniams kompiuteriams skirtą itin kompaktišką kietąjį diską „Seagate Ultra Mobile HDD“, kurio talpa – 500 GB – beveik 7 kartus viršija standartinio 64 GB planšetės kaupiklio talpą. Pasak gamintojų, šis diskas nesutrumpina autonominio planšetės darbo trukmės ir nesumažina našumo bei patikimumo. „Seagate“ skelbia jau pradėjusi serijinę „Seagate Ultra Mobile HDD“ gamybą.
Kitąmet „Seagate“ išleis 6 TB talpos kietąjį diską
Kompanija „Seagate“ savo kietuosius diskus jau kurį laiką aprūpina 1 TB talpos magnetinėmis plokštelėmis. Tai leidžia 4 TB talpos diskuose naudoti tik keturias plokšteles. Kai kurie kietųjų diskų modeliai turi ir penkias plokšteles, o tai leidžia kalbėti apie realių 5 TB talpos diskų pasirodymą.
„Seagate“ parodė planšetinį kompiuterį su įprastu standžiuoju disku
Kompanija „Seagate“ šią savaitę savo veiksmais ėmė tildyti visus skeptikus ir kritikus, kurie teigė, kad planšetinių kompiuterių su standžiaisiais diskais nebūna. Prieš porą dieną pristačiusi ultraploną 500 GB talpos standųjį diską su 5 mm storio korpusu, gamintojas nusprendė įrodyti, jog tokį duomenų kaupiklį galima naudoti kuriant ir planšetinius kompiuterius.
„Seagate“ pradėjo tiekti naujos kartos 4 TB kietuosius diskus
Bendrovė „Seagate“ pradėjo tiekti rinkai 3,5 colių kietuosius diskus „Desktop HDD.15“, skirtus staliniams kompiuteriams, pranešė „CNet News“. Šio kaupiklio talpa – 4 terabaitai. Pasak „Seagate“ atstovų, tai pirmasis rinkoje tokios talpos kietasis diskas, turintis tik 4 magnetines plokšteles (kiekvienoje įrašoma po 1 TB duomenų). Prie kompiuterio „Desktop HDD.15“ jungiamas per „Serial ATA 3.0“ sąsają, kurios pralaida siekia iki 6 Gb/s. Naujųjų diskų tarpinės atminties kiekis – 64 MB.
Ultragarsas padės padidinti SSD ir kietųjų diskų talpą
Kad būtų patenkinti vis augantys šiuolaikinių kompiuterių skaičiavimo galimybių poreikiai, mokslininkai stengiasi pasitelkti jau žinomus fizikos dėsnius. Pavyzdžiui, Oregono valstijos valstybinio universiteto specialistams pavyko surasti priemonių, kurios padėtų padidinti ne tik SSD kaupiklių, tačiau ir kietų diskų (HDD) talpą panaudojant ultragarsą.
Hibridiniai „Seagate“ SSHD pakeis 2,5 colių 7200 aps./min. HDD
Kompanija „Seagate“ yra seniausia vadinamųjų hibridinių standžiųjų diskų gamintoja. Juose naudojamos ir magnetinės plokštelės, ir „NAND Flash“ atminties mikroschemos.
„Seagate“ prailgino kietųjų diskų garantinį laikotarpį
Kietųjų diskų garantiniai laikotarpiai – toks pat nepastovus dalykas, kaip ir vertybinių popierių biržų indeksai. Gamintojai orientuojasi į situaciją rinkoje ir neretai peržiūri garantinio laikotarpio trukmę. Jei vienas didelis rinkos žaidėjas peržiūri savo sąlygas, tai žaibiškai padaro ir konkurentai. Dabar, kai dideli kietųjų diskų gamintojai liko vos du, panašūs pakeitimai gali daryti žymią įtaką galutiniam vartotojui.
Standžiųjų diskų kainos nemažės iki pat 2014 m.
Kompanija „iSuppli“ prognozuoja, jog standžiųjų diskų kainos, kurios itin smarkiai padidėjo 2011 metų pabaigoje po gamtos kataklizmų Tailande, išliks tokiame lygyje dar mažiausiai pusantrų metų.
Stichinė nelaimė Tailande, kuri prasidėjo 2011 metų liepos mėnesį, labai smarkiai pakenkė standžiųjų diskų rinkai bei kompiuterių komponentų gamintojams apskritai.
„Seagate“ kuria iki 60 TB talpos kietuosius diskus
Kompanija „Seagate“ paskelbė, kad jai pirmajai pavyko pademonstruoti duomenų saugojimo magnetiniame diske tankio padidinimo galimybę iki 1 Tb kvadratiniam coliui.
Šiuolaikiniuose 3,5 colio 3 TB talpos kietuosiuose diskuose duomenų saugojimo tankis siekia 620 Gb kvadratiniam coliui. 2,5 colio 750 GB kietuosiuose diskuose šis rodiklis siekia 500 Gb kvadratiniam coliui.
„Seagate“ užbaigė „Samsung“ kietųjų diskų padalinio įsigijimo sandorį
Kompanija „Seagate“ užbaigė bendrovės „Samsung“ kietųjų diskų padalinio įsigijimo sandorį, pagal kurį „Seagate“ gavo „Samsung“ įrangą ir infrastruktūrą.Taip pat į „Seagate“ perėjo ir „Samsung“ darbuotojai.
„Samsung“ pardavė savo kietųjų diskų verslą už 1,375 milijardo dolerių.
Dalis jų sumokėta grynaisiais, kita dalis – „Seagate“ akcijomis. „Samsung“ gavo 9,6% „Seagate“ akcijų.
„Seagate“ tiekia „Samsung“ kietuosius diskus staliniams ir nešiojamiesiems kompiuteriams bei kitiems įrenginiams.
„Western Digital“ atnaujina kietųjų diskų gamybą Tailande
Kompanija „Western Digital“, sustabdžiusi kietųjų diskų gamybą Tailande dėl potvynių, iš dalies atnaujino gamybą šioje šalyje.
Praėjusią savaitę kompanija atnaujino kietųjų diskų gamybą Bang Pa-In rajone centriniame Tailande.
Nuo spalio 15 dienos šioje vietovėje vandens lygis siekė 2 metrus. Ši gamykla anksčiau nei tikėtasi atnaujino darbą. Tačiau kitos „Western Digital“ gamyklos Tailande yra užtvindytos.
„Seagate“ išleido antros kartos hibridinius kietuosius diskus „Momentus XT“
Kompanija „Seagate“ paskelbė apie portatyviniams kompiuteriams skirtų hibridinių kietųjų diskų pardavimų pradžią.
Įrenginyje apjungti 750 GB talpos kietasis diskas ir 8 GB „flash“ kaupiklis.
2,5 colio diskas prie kompiuterio prijungiamas per „Serial ATA 3.0“ jungtį. Oficialios informacijos nėra, tačiau jo apsisukimų greitis turėtų siekti 7200 apsisukimų per minutę.
„Western Digital“ gavo pusės milijardo dolerių baudą
Kompanija „Seagate“ teigia, jog buvęs jos darbuotojas perdavė bendrovei „Western Digital“ konfidencialią informaciją ir atskleidė prekybos paslaptis. Atitinkamas ieškinys buvo paduotas dar 2006 metais.
Šioje byloje Minesotos arbitražo teismas priėmė sprendimą „Seagate“ naudai. Kompanija „Western Digital“ turės sumokėti 525 milijonų dolerių baudą, o taip pat delspinigius.
Vis dėlto teismo sprendimas nėra galutinis. Artimiausius metu „Western Digital“ ketina jį apskųsti.
Dėl potvynio Tailande gali pritrūkti kietųjų diskų
Kompanija „Western Digital“ įspėjo apie rimtą kietųjų diskų gamybos sumažinimą savo gamyklose Tailande, kuris kenčia dėl potvynių.
Stichinė nelaimė sukėlė rimtas problemas šalies transporto infrastruktūroje. Taip pat buvo užtvindytos kai kurios įmonės ir darbuotojų namai.
Todėl, teigia „Western Digital“ atstovai, nepavyks išsaugoti ankstesnių kietųjų diskų gamybos apimčių, bent jau iki trečiojo ketvirčio pabaigos.
Antrajame šių metų ketvirtyje parduota 167,1 mln. kietųjų diskų
Kompanija „iSuppli“ įvertino padėtį kietųjų diskų rinkoje antrajame 2011 metų ketvirtyje.
Iš viso per šį laikotarpį buvo parduota 167,1 milijono kietųjų diskų. Tai 4,1 daugiau nei pirmame šių metų ketvirtyje, kada pardavimai siekė 160,5 milijono vienetų.
„Western Digital“ išlieka didžiausia kietųjų diskų gamintoja: per tris mėnesius kompanija realizavo 53,8 milijono kaupiklių. Tai bendrovės rekordas.
„Seagate“ pristatė 4 TB išorinį diską „GoFlex Desk“
Bendrovė „Seagate“ pristatė „pirmąjį pasaulyje išorinį kietąjį diską, talpinantį 4 TB informacijos“.
„GoFlex Desk“ sukurtas 3,5 colių kietojo disko pagrindu. Prie kompiuterio jis prijungiamas per USB 3.0 (palaiko USB 2.0) jungtį. Testai parodė, kad maksimalus duomenų perdavimo greitis siekia 100 Mb/s.
Komplekte taip pat yra programinė įranga rezerviniam duomenų kopijavimui ir jų šifravimui. Įrenginio dydis siekia 158 x 124 x 44 mm, o svoris – apie 1,1 kg.
Vidutinė šiuolaikinio kietojo disko talpa – 590 gigabaitų
Kompiuterinių kietųjų diskų gamintojas „Seagate“ paskelbė, jog šiandien vidutinis pirkėjų įsigyjamas kietasis diskas sugeba talpinti daugiau nei pusę terabaito duomenų.
Tiksli vidutinė kietųjų diskų (HDD) talpa yra apie 590 GB. Lyginant su praėjusiųjų metų duomenimis, šis parametras padidėjo 39 procentais, teigia „Seagate“ vadovas Styvas Lučo (Steve Luczo).
Bendras rinkos poreikis kietųjų diskų laikmenoms per praėjusius metus padidėjo iki įspūdingos 330000 PB (petabaitų) ribos.
Išorinis „Wi-Fi" diskas išmaniajam telefonui
Bendrovė „Seagate„ pristatė pirmąjį savo išorinį kietąjį diską su „Wi-Fi“ ryšiu, WWW serveriu ir įkraunama baterija. „GoFlex Satellite“ pavadintas įrenginys suteikia galimybę pasiimti su savimi filmų ir muzikos kolekciją bei kitus duomenis.
Pasak „Seagate" atstovų, „GoFlex Satellite" išorinis diskas išplečia išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių vidinių kaupiklių talpą papildomais 500 GB, „Wi-Fi„ ryšiu prisijungus prie išorinio kietojo disko.
„Seagate“ vienoje kietojo disko plokštėje sutalpino 1 TB duomenų
Bendrovė „Seagate“ paskelbė sukūrusi rekordinio duomenų įrašymo tankio 3,5 colio kietąjį diską.
Teigiama, kad naujuose kietuosiuose diskuose pirmą kartą pasaulyje panaudotos 1 TB talpos plokštės. Iš viso kietajame diske panaudotos trys tokios plokštės. Duomenų įrašymo tankis jose siekia 625 gigabitus kvadratiniame centimetre.
Iš pradžių naujos plokštės bus panaudotos „GoFlex Desk“ serijos išoriniuose kietuosiuose diskuose.
„Samsung“ ir „Seagate“ paskelbė apie bendrą strateginį susitarimą
Bendrovės „Seagate Technology“ ir „Samsung Electronics“ paskelbė sudariusios susitarimą susitarimą bendradarbiauti – valdant akcijas, investuojant ir kuriant svarbiausias technologijas.
Bendri strateginiai susitarimai abiem kompanijoms leis efektyviau dirbti, sutelkiant visas pastangas į pažangiausių technologijų kūrimą. Bendra šio sandorio vertė siekia 1,375 milijardus JAV dolerių, kuriuos „Seagate“ sumokės perduodama „Samsung“ 50 proc. akcijomis ir 50 proc. grynaisiais pinigais.
„Seagate“ siūlo pirmuosius 12 TB tinklinius duomenų „seifus“
Bendrovė „Seagate“ pranešė pateikusi rinkai pirmąją kompaktišką 4 modulių tinklinę duomenų saugyklą (NAS), kurios talpa – 12 TB.
Pasak bendrovės atstovų, maždaug žemųjų dažnių kolonėlės dydžio duomenų talpykla „BlackArmor NAS 440“ gali aptarnauti iki 50 įmonės tinkle veikiančių kompiuterių, yra suderinama ir su „Windows“, ir su „Mac“ OS, siūlo duomenų šifravimo funkciją ir turi 4 USB lizdus papildomiems įrenginiams prijungti.
„Seagate“ pagamino pirmąjį 2,5 colių 1,5 TB išorinį diską
Bendrovė „Seagate“ pranešė pateikusi rinkai pirmąjį pasaulyje 2,5 colių išorinį kietąjį diską, kurio talpa – 1,5 TB.
„FreeAgent GoFlex“ kaupiklių seriją papildysiantis naujasis kietasis diskas prie kompiuterio bus jungiamas per USB 3.0 sąsają. Papildomai galima įsigyti adapterius, kurie leistų šį diską prijungti per „eSATA“ arba „FireWire 800“ sąsajas.
„Seagate“ siūlo duomenų talpyklą namų tinklui
Bendrovė „Seagate“ pateikė rinkai naują duomenų saugojimo įrenginį „GoFlex Home“, skirtą jungti prie namų kompiuterių tinklo.
„GoFlex Home“ naudoja 1 arba 2 TB talpos 3,5 colių kietuosius diskus su „Serial ATA“ sąsaja ir USB lizdu, prie kurio papildomai galima prijungti išorinį kietąjį diską, sakoma „Seagate“ pranešime.
Naujasis kaupiklis turi ir „Ethernet“ tinklo valdiklį bei „Wi-Fi“ ryšio modulį, tad jį galima prijungti ir prie bevielio namų tinklo.
Pagamintas pirmasis 3 TB talpos išorinis kietasis diskas
Bendrovė „Seagate“ pranešė pagaminusi pirmąjį išorinį stalinį 3 TB talpos kietąjį diską. „FreeAgent GoFlex Desk“ įrenginio, skirto naudoti ant darbo stalo, kaina – 250 JAV dolerių, teigiama pranešime.
Šios stalinės duomenų kaupyklos dydis – 15,8x12,4x4,4 cm, svoris – kiek daugiau nei 1 kilogramas. Šis kietojo disko modelis papildo „Seagate“ „FreeAgent GoFlex“ išorinių diskų seriją, kurioje yra 1 ir 2 TB talpos modeliai.
„Seagate“ pristatė naujos kartos išorinius diskus
Bendrovė „Seagate“ pranešė pateiksianti rinkai naujos kartos išorinių kietųjų diskų seriją „GoFlex“, skelbia „Techconnect Magazine“.
Šios serijos nešiojamieji kietieji diskai „GoFlex Ultra Portable“ yra 320, 500, 750 HB ir 1 TB talpos, jų korpuso storis – 14,5 ir 22 mm. Šie modeliai kainuos atitinkamai 100, 130, 170 ir 200 JAV dol.
„GoFlex Pro“ modeliai skirti savo duomenų saugumu besirūpinantiems vartotojams. Į šiuos diskus įrašomi duomenys yra šifruojami.
„Seagate“ pagamino pirmąjį 2 TB SAS diską
Bendrovė „Seagate“ pranešė pateikusi rinkai naująjį 2 TB talpos „Constellation ES “ kietojo disko modelį. Tai pirmasis tokios talpos 3,5 colių kietasis diskas su SAS (Serial-attached SCSI) sąsaja.
ES serijos diskai yra 500 GB, 1 TB ir 2 TB talpos, jų sukimosi sparta – 7200 aps./min.
„Seagate“ siūlo užsišifruojančius kietuosius diskus
Bendrovė „Seagate“ pranešė verslo klientams pradėjusi tiekti pirmuosius serveriams ir specializuotoms duomenų saugykloms skirtus kietuosius diskus, automatiškai šifruojančius į juos įrašomus duomenis.
Pirmieji „Seagate“ SED (Self-Encrypting Drive) technologiją naudos „Savvio“ (14K.2 ir 10K.3 modeliai), „Constellation“ ir „Cheetah“ (15K.7) kietieji diskai. Jų kaina nenurodoma, skelbia „CNet News“.
Gamintojo nuotr.
„Seagate“ pristatė 640 GB kišeninį diską
Bendrovė „Seagate“ pranešė pateikusi rinkai naują kišeninių kietųjų diskų serijos „FreeAgent Go“ modelį, kurio talpa – 640 GB.
2,5 colių diskas prie kompiuterio jungiamas per USB 2.0 sąsają. Pasak bendrovės atstovų, naujasis „FreeAgent Go“ modelis yra pats ploniausias savo klasėje – jo korpuso storis tik 12,5 mm. Kaupikliui išorinio maitinimo nereikia, energiją jis gauna per USB sąsają.
„Seagate“ siūlo automatiškai duomenis kopijuojantį diską
Bendrovė „Seagate“ pateikė rinkai asmeniniam naudojimui skirtą išorinį kietąjį diską, kuris automatiškai daro rezervines visų kompiuteryje laikomų duomenų kopijas, skelbia „Vnunet.com“.
Iki 500 GB talpos „Seagate Replica“ yra skirtas namų vartotojams. Prijungtas prie kompiuterio USB lizdo, jis automatiškai ima kopijuoti duomenis – visiškai be vartotojo įsikišimo.
„Seagate“ ir AMD pristatė 6 Gb/s spartos kietąjį diską
Bendrovės „Seagate“ ir AMD pristatė pirmąjį SATA sąsajos kietąjį diską, pasižymintį 6 Gb/s pralaida, pranešė „Vnunet.com“.
Naujasis disko modelis naudoja naująją SATA 3.0 sąsajos versiją, nes dabartinės SATA sąsajos diskų pralaida siekia tik 3 Gb/s.
Pranešama, kad bendrovės planuoja naujuosius sparčiuosius diskus pateikti rinkai iki šių metų pabaigos.
„Western Digital“ pradėjo pardavinėti 2 TB kietuosius diskus
Australijos interneto parduotuvėse jau galima įsigyti 2 TB talpos „Western Digital“ kietųjų diskų modelį, pranešė „PC World“.
Naujieji kaupikliai dar aukščiau iškėlė kietųjų diskų talpos kartelę: 1,5 TB talpos rekordas iki šiol priklausė bendrovei „Seagate“. 2 TB talpos WD diskas, priklausomai nuo apkrovimo, gali keisti sukimosi greitį nuo 7200 iki 5400 aps./min., taip taupydamas elektros energiją. Manoma, kad šiame modelyje naudojamos keturios 500 GB talpos magnetinės plokštelės.
„Seagate“ rytoj pristatys pirmąjį USB 3.0 įrenginį
Bendrovė „Seagate“ pranešė rytoj Las Vegase (JAV) prasidėsiančioje tarptautinėje buitinės elektronikos parodoje CES 2009 pristatysianti pirmąjį pasaulyje vartotojams skirtą USB 3.0 įrenginį.
Pirmasis naujojo „superUSB“ standarto pranašumus pademonstruos išorinis „Seagate FreeAgent“ diskas su bendrovės „Symvawe“ USB 3.0 valdikliu, skelbia „TechRadar.com“.
Naująjį USB 3.0 standartą praėjusių metų lapkričio mėnesį patvirtino „SuperSpeed USB“ plėtotojų konferencija.
„Seagate Barracuda“ pakėlė kartelę į 1,5 TB aukštumą
Ne taip jau seniai, vos pernai, kietųjų diskų gamintojai pradėjo terabaitinių kaupiklių erą. Tada, pirmoji sukūrusi 1 TB talpos kietąjį diską, lyderio laurus nuskynė „Hitachi GST“. Dabar, pirmoji pakėlusi talpos kartelę į naujas aukštumas tapo „Seagate“ kompanija, paskelbusi, kad išleidžia „Barracuda 7200.11“ serijos ir 1,5 TB talpos kietąjį diską.
„Seagate“ imasi SSD kaupiklių
Bendrovė „Seagate“ kitais metais planuoja pradėti SSD (solid state drive) kaupiklių iš „Flash“ atminties mikroschemų gamybą, praneša „PC World“.
Pranešama, kad pirmieji nemechaniniai „Seagate“ kaupikliai bus skirti verslo vartotojams – tai esą sąlygoja didelė SSD diskų kaina. Šiuo metu, bendrovės „iSuppli“ vertinimais, 128 GB talpos SSD kaupiklis vidutiniškai kainuoja 460 JAV dol., t.y. po 3,58 dol. už gigabaitą.
NASA iš sudegusio kietojo disko atkūrė erdvėlaivio „Columbia“ duomenis
Procesas truko ketverius su puse metų, tačiau duomenų atkūrimo specialistai atliko savo darbą. Jiems teko įveikti sudaužytą ir paskrudintą 400 MB „Seagate“ kietąjį diską - atkurta 99 proc. jame buvusios informacijos.
„Columbia“ sudegė įėjęs į atmosferą 2003 metų vasario 1 dieną virš Luizianos ir Teksaso (JAV). Diskas rastas išdžiūvusio ežero dugne ir praėjus 6 mėnesiams po tragedijos perduotas kompanijos „Kroll Ontrack“ specialistams.
Spalvingesnės saugyklos
Nauji „Seagate“ išoriniai standieji diskai įneš į kompiuterizuotą darbo vietą daugiau spalvų ir gyvybės. Jau nekalbant apie papildomą erdvę skaitmeniniams duomenims - „FreeAgent“ pramintų diskų talpa prasideda nuo kuklių 120 GB ir gali siekti solidžius 700 GB. Tiesa, pats talpiausias modelis jums kainuos per 1000 litų, todėl žodis „Free“ pavadinime čia aiškiai naudojamas labai laisvai.
2005 m. geriausi ir visų laikų blogiausi IT produktai
JAV žurnalas „PC World“ sudarė geriausių 2005 m. ir pačių blogiausių visų laikų IT produktų sąrašus, kuriuose, ko gero, rasite ir savo pamėgtų programų ar įrenginių. Užmeskite akį – gal iki šiol nė neįtarėte, kokį IT šlamštą ar stebuklą naudojate kiekvieną dieną?
Kompiuterijos leidiniai tradiciškai renka geriausius praėjusių metų produktus ir tradiciškai dievagojasi, kad visi pretendentai ir laureatai turėjo įveikti objektyvią ir griežtą programinės ir techninės įrangos asų atranką.