Artimiausiu metu kietųjų diskų gamintojai kaupiklių talpą ketina didinti naudodami vadinamąją „čerpių struktūrą“. Bent jau dvi kompanijos – „Seagate“ ir „Hitachi“ – apsiginklavo būtent šia technologija. Ji leis jau 2014 metais padidinti duomenų įrašymo tankį 25%.
Vis tik šis metodas yra artimiausios ateities planas. Tolimesnėje perspektyvoje gamintojai bus priversti naudoti įrašymo su lokaliu pašildymu technologiją HAMR, kuri numato lazerio naudojimą. Pirmuosius atitinkamų kaupiklių pavyzdžius „Seagate“ kartu su japonų TDK ketina pademonstruoti kitą savaitę. Tuomet Japonijoje prasidės paroda „CEATEC 2013“.
„Seagate“ atstovų teigimu, technologija HAMR leis pakelti teorinę duomenų įrašymo tankio ribą iki 500 terabitų viename kvadratiniame colyje. Taigi, 2020 metais galima tikėtis pamatyti 20 TB talpos kietuosius diskus.
Reikia pažymėti, jog kitais metais turėtų būti išleisti 5 TB talpos kaupikliai, taigi keturgubą talpos skirtumą skiria vos 6 metai. Visos žmonių parašytos knygos, „Seagate“ teigimu, užimtų ne daugiau kaip 400 TB, taigi užtektų apie dvidešimt HAMR technologijos pagrindu sukurtų diskų.
„Seagate“ naudos ne tik šildymui skirtą lazerį duomenų įrašymui, bet ir savaime savo struktūrą reguliuojančius magnetinius masyvus, sudarytus iš geležies ir platinos dalelių. Pirmą kartą HAMR diskai bus panaudoti verslo sektoriuje, jam bus skirti 2,5 colių formato kaupikliai su 10 000 aps./min. sparta.