nand flash
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nand flash“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nand flash“.
„Samsung“ diegs 128 GB atmintį ir į vidutinio lygio telefonus
Kompanija „Samsung“ anonsavo dar vieną produktą, sukurtą „NAND Flash“ atminties mikroschemų pagrindu. Korėjiečių gamintojo teigimu, nuo šiol net vidutinio kainų lygio išmanieji telefonai galės vietoj 16 GB ar 32 GB kaupiklio gauti net 128 GB.
WD teigia sukūrusi sparčiausią pasaulyje 4 TB kaupiklį
Kompanija „Western Digital“ (WD) Las Vegase vykusiame renginyje pademonstravo 4 TB talpos kietąjį diską, kurį pavadino „sparčiausiu pasaulyje“. Kietasis diskas turi ne tik didelės talpos magnetinių plokštelių, bet ir „NAND Flash“ atmintį. Kol kas tik prototipiniame diske naudojama „SATA Express“ sąsaja. Standartinio 3,5 colių dydžio kietasis diskas turi 128 GB „NAND Flash“ atmintį. Kūrėjų teigimu, toks sprendimas yra idealus variantas talpos ir kainos santykio prasme.
„Toshiba“ žada, kad 2025 m. SSD bus pigesni nei standieji diskai
Neseniai vykusioje „Toshibos“ konferencijoje japonų gamintoja pasidalijo savo vizija apie „NAND Flash“ atminties pagrindu sukurtų kaupiklių ateitį. Šiandien bendrovės „Toshiba“ atstovai yra įsitikinę, kad duomenų saugojimas SSD kaupikliuose savo kaina artėja prie 2,5 colio formato standžiųjų diskų, veikiančių 15 000 aps./min sparta.
Šiemet SSD kaupiklių pardavimai išaugs 60 proc.
Remiantis analitikų iš „DigiTimes Research“ pateikiamais duomenimis, 2014 m. „NAND Flash“ kaupiklių pardavimai išaugs 60%, lyginant su praėjusiais metais. Tai susiję su nuolat mažėjančiomis kainomis, o taip pat hibridinių įrenginių bei plonų nešiojamų kompiuterių populiarumu. 2012 m. paklausiausi buvo 60 GB talpos SSD kaupikliai, tačiau jau 2013 m. savo pozicijas sustiprino 120-240 GB talpos modeliai. Šiuo metu 240 GB modelių nuperkama netgi daugiau, nei mažesnės apimties SSD kaupiklių.
„Samsung“ tiki, kad SSD kaupiklių kainos ir toliau mažės
Šiandien „NAND Flash“ kaupiklių kainos sumažėjo iki 40 amerikietiškų centų už 1 GB, nors dar visai neseniai vartotojai džiaugėsi, kad buvo įveikta psichologinė riba „1 doleris už 1 GB“. Įdomu tai, kad kompanijos „Samsung“ duomenų saugojimo įrenginių padalinio vadovė Sun Spornraft tiki, jog kainos dar turi kur mažėti, praneša „ComputeBase“. „Samsung“ atstovė mano, kad SSD kainų mažėjimas susijęs su didele šio tipo duomenų kaupiklių paklausa.
SSD kaupiklių pardavimo mastas sparčiai didėja
Remiantis naujausia kompanijos IHS ataskaita, kompiuteriams skirtų duomenų saugojimo sistemų – kietųjų diskų (HDD), SSD kaupiklių ir optinių diskų įrenginių (ODD) – pardavimai per 2013 m. sumažėjo apie 5% nepaisant to, kad „NAND Flash“ gaminių tiekimas padidėjo beveik dvigubai. Visa tai lėmė mažėjanti HDD ir ODD įrenginių paklausa. 2013 m. iš viso buvo realizuota 755 mln. duomenų saugojimo sistemų, o tai yra kiek mažiau nei 2012 m., kai šis rodiklis sudarė 794 mln.
„NAND Flash“ atmintis pradės brangti rugsėjo mėnesį
Remiantis pramonės šaltinių duomenimis, rugsėjo ir spalio mėnesiais „NAND Flash“ mikroschemų kainos vėl pradės augti. Tokia „optimistinė“ prognozė remiasi padidėjusia NAND mikroschemų paklausa, kurią lems naujų išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių pasirodymas. Kartu prisidės ir mokslų sezono pradžia, kuomet tradiciškai atgyja asmeninių kompiuterių pardavimai. Naujų mobiliųjų įrenginių debiuto galima tikėtis jau šio ketvirčio pabaigoje. Maždaug tuomet atgis Europos vartotojai.
„IHS iSuppli“: šiemet HDD tiekimas mažės, SSD augs
Atsitiesusi po Tailande įvykusių potvynių, įvykusių prieš pusantrų metų, kietųjų diskų pramonė pradeda jausti naują grėsmę, tik šį kartą pavojų kelia ne gamta, o SSD kaupiklių rinka. Analitikų kompanija „IHS iSuppli“ prognozuoja, kad 2013 metais kietųjų diskų (HDD) tiekimas kris 8% – nuo praėjusiais metais pasiekto 475,4 mln. lygio iki šiųmetinių 436,9 mln. Toks scenarijus numato, kad pajamos kristų nuo 30,6 mlrd. iki 26,4 mlrd. doelrių.
„Apple“ savo kompiuterius aprūpins 2 TB talpos SSD kaupikliais
Kompanija „Apple“ nuolat bando būti pažangių technologinių vėjų priešakyje – štai jau kurį laiką savo kompiuteriuose visiškai nenaudoja optinių diskų įrenginių, o jei vartotojai pageidauja, juos gali įsigyti kaip išorinį įrenginį. Lanksčiųjų diskelių (Floppy disk) įrenginius „Apple“ „palaidojo“ dar anksčiau. Tačiau kitas etapas bus dar rimtesnis – „negailestinga evoliucija“ su „Apple“ priešakyje gali už borto palikti ir tradicinius kietuosius diskus su magnetinėmis plokštelėmis.
SSD diskai – jautrūs elektros dingimui
„NAND Flash“ atmintį naudojantys kaupikliai yra sukurti energetiškai nepriklausomų mikroschemų pagrindu, o tai reiškia, kad avariniu būdu atjungus elektros maitinimą įrašyti duomenys turi būti išsaugoti. Tačiau tyrėjai iš Ohajo universiteto (JAV) ir „HP Labs“ išsiaiškino, kad netikėtas elektros dingimas gali ne tik pradanginti informaciją, esančią SSD, tačiau ir sugadinti patį kaupiklį.
REKLAMA
REKLAMA
SSD kaupikliai per 2012 m. atpigo daugiau nei trečdaliu
SSD kaupiklių rinkai, o vartotojams juolab praėję 2012 metai buvo tikrai neblogi. Nors ir nepamatėme jokių revoliucinių technologijų ar spartos didėjimo, tačiau SSD kainos ir toliau krito. Visgi vieno gigabaito kaina vis dar negali prilygti šiam rodikliui kietuosiuose diskuose (HDD). Jei prieš metus vieno gigabaito SSD kaupikliuose kaina sudarė 1,64 JAV dolerio, tai po dvylikos mėnesių ji nukrito iki 1,02 dol.
Hibridiniai „Seagate“ SSHD pakeis 2,5 colių 7200 aps./min. HDD
Kompanija „Seagate“ yra seniausia vadinamųjų hibridinių standžiųjų diskų gamintoja. Juose naudojamos ir magnetinės plokštelės, ir „NAND Flash“ atminties mikroschemos.
Naujasis „MacBook Pro“ – neremontuotinas
IT technikos narstytojai iš portalo „iFixit“ išardė šią savaitę pristatytą naujo modelio nešiojamą kompiuterį „MacBook Pro“ su 13,3 colių įstrižainės „Retina“ ekranu su IPS matrica. Įrenginio išardymas parodė gana užtikrintą tendenciją – suremontuoti „Apple“ produkciją darosi vis sunkiau ir sunkiau.
Dirbtinai sukurtas NAND atminties deficitas bus palaikomas iki 2013 m.
„NAND Flash“ atminties mikroschemų gamintojai pasiekė šio tipo atminties kainų kilimo smarkiai sumažindami jos gamybos apimtis. Pramonės šaltinių, kuriais remiasi „DigiTimes“, teigimu, tokią situaciją bus bandoma išsaugoti iki 2013 m. pradžios. Svarbu ir tai, kad ribojimai įtakoja ir galutinį vartotoją: „Flash“ atminties kainų kilimas verčia kompanijas branginti ir jos pagrindu sukurtą produkciją.
„NAND Flash“ atminties gamintojai nori kelti kainas
Keturi didžiausi pasaulio „NAND Flash“ atminties gamintojai – „Samsung Electronics“, „Toshiba“, „SanDisk“ ir „SK Hynix“ – šaltinių teigimu, svarsto galimybę pakelti savo produkcijos kainas. Tokiam žingsniui ryžtasi po to, kai pastebėtas užtikrintas tokio tipo atminties, skirtos išmaniesiems telefonams, paklausos augimas.
WD pagamino ploniausią pasaulyje hibridinį kietąjį diską
Visai neseniai kompanija „Western Digital“ pranešė pristačiusi ploniausią pasaulyje hibridinį standųjį diską – jo korpuso storis siekia vos 5 mm. Tiesa, aprašymas buvo gana skurdokas: buvo pasakojama apie „NAND Flash“ MLC tipo atmintį, taip pat vieną magnetinę plokštelę, galinčia pasigirti 500 GB talpa. Antra vertus, toks lakoniškumas buvo kompensuotas pažadu pademonstruoti pavyzdinį egzempliorių rudeninėje „IDF 2012“ sesijoje.
„Samsung“ anonsavo greičiausią „eMMC“ atmintį
Kompanija „Samsung“ pristatė, jos atstovų teigimu, pačias greičiausias pasaulyje 16 GB, 32 GB ir 64 GB talpos išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams skirtas „eMMC“ mikroschemas, kurios remiasi gerai pažįstama „NAND Flash“ atmintimi. Panašūs kaupikliai atrodys kaip vieno kristalo sprendimai, jungiantys keletą „Flash“ atminties kristalų ir kontrolerį. Faktiškai tai bus vieno korpuso SSD diskai, skirti mobiliai elektronikai.
„Buffalo“ demonstruoja SSD su revoliucine MRAM atmintimi
Viena iš perspektyvių energetiškai nepriklausomų atminčių laikoma MRAM – magnetinė rezistyvinė atmintis, kurioje duomenų įrašymas į kiekvieną celę – tai savotiškas miniatiūrinis standusis diskas.
MRAM neturi tokios juntamos ilgaamžiškumo ribos, kaip „NAND Flash“, ir yra žymiai spartesnė už ją. Tačiau iki to momento, kai MRAM pakeis „NAND Flash“ atitinkamuose duomenų kaupikliuose, ji iš pradžių iš SSD išstums „operatyviąją“ atmintį SRAM ir DRAM.
IBM pranešė apie proveržį kompiuterinės atminties technologijoje
Kompanija IBM pranešė apie proveržį kompiuterinės atminties technologijoje, kuri leis plėtoti kietosios būsenos lustus, galinčius talpinti tiek pat informacijos kaip ir „NAND flash“ technologijos lustai, tačiau suteiks 100 kartų didesnę spartą ir gerokai ilgesnę gyvavimo trukmę.
Iki šiol „NAND flash“ atminties produktai, tokie kaip SSD diskai, turėjo ne didesnę nei 2 Gb per sekundę įrašymo spartą.
„Samsung“ pristatė pirmąją 20 nm „NAND Flash“ atmintinę
Bendrovė „Samsung Electronics“ pristatė pirmuosius 20 nanometrų (nm) NAND lustus, skirtus naudoti „Secure Digital“ (SD) tipo atminties kortelėse ir integruotose atmintinėse.
Pirmasis 32 gigabitų (Gb) NAND lustas patenkins vis didėjantį atmintinių talpos poreikį, kuris atsiranda dėl populiarėjančių išmaniųjų telefonų, aukštos klasės IT prietaisų ir sparčiųjų atminties kortelių, teigiama bendrovės pranešime.