• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„NAND Flash“ atmintį naudojantys kaupikliai yra sukurti energetiškai nepriklausomų mikroschemų pagrindu, o tai reiškia, kad avariniu būdu atjungus elektros maitinimą įrašyti duomenys turi būti išsaugoti.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tyrėjai iš Ohajo universiteto (JAV) ir „HP Labs“ išsiaiškino, kad netikėtas elektros dingimas gali ne tik pradanginti informaciją, esančią SSD, tačiau ir sugadinti patį kaupiklį.

REKLAMA

Eksperimento metu buvo patikrinta 15 penkių skirtingų gamintojų SSD kaupiklių ir 2 kietieji diskai (HDD). Visi testuoti SSD turėjo SLC arba MLC atmintį, buvo pagaminti 2009 – 2012 metų laikotarpiu. SSD kaina už vieną gigabaitą svyravo nuo 0,63 iki 6,50 JAV dolerių, o net keturių SSD diskų aprašyme buvo nurodyta, kad veikia duomenų apsauga nuo elektros dingimo.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrėjų ataskaitoje išskirtos šešios tipinės klaidos, kurių priežastimi gali tapti elektros dingimas. Įdomu tai, kad praktikoje pasirodydavo tik penkios iš jų, nors testų rezultatus apskritai galima vadinti nuviliančiais: išgyventi maitinimo trūkumą sugebėjo vos du SSD kaupikliai, kai tuo tarpu 13 vienokiu ar kitokiu būdu gavo „traumas“. Vadinamąja „Unserializable Writes“ (nuoseklaus įrašymo problema) klaida „susirgo“ 8 kaupikliai, dar trijuose buvo nustatytos „Bit Corruption“ arba „Shorn Writes“ klaidos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš testuojamų SSD kaupiklių po aštuonių iš eilės kartų nutraukto elektros tiekimo „pametė“ trečdalį savo talpos, arba 72 GB duomenų. Dar kitas SSD, tik jau po 136 netikėtų maitinimo praradimų, apskritai sugedo, valdiklis jo nebeatpažino.

Tyrimo pabaigoje tyrėjai konstatavo, jog SSD kaupikliai siūlo geresnį produktyvumo lygį, jei lygintume su tradiciniais kietaisiais diskais, tačiau kartu negali garantuoti duomenų saugumo net ir įvykus paprasčiausiam elektros dingimui. Taip pat reikėtų prisiminti, jog jei fiziškai sugenda SSD valdiklis arba atminties mikroschemos, duomenų atstatymo procesas praktiškai neįmanomas. Iš esmės tyrimas verčia susimąstyti, ar galima saugoti svarbius duomenis SSD diskuose, o galbūt netgi pasidžiaugti dėl tokių kaupiklių nemažos kainos, kadangi tai verčia SSD „apgyvendinti“ tik operacinę sistemą ir būtiniausią programinę įrangą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų