Užsienyje ši prieštaringai vertinama knyga buvo išleista dar 2005-iais, rašo Delfi. Pažymima, kad pati autorė W. Lydall neturi medicininio išsilavinimo – kaip skelbia užsienio šaltiniai, ji yra antropologė. Rašytoja taip pat prisipažino pati neskiepijusi savo dabar jau suaugusių vaikų. W. Lydall nuomonė vakcinacijos tema – itin drastiška. Knygos autorė yra sakiusi, kad „skiepai neveikia ir padaro daugiau žalos, nei duoda naudos“.
Leidykla knygą pristato taip: „Viena žinomiausių masinės vakcinacijos kritikių ir rizikų, susijusių su vaikų skiepais, eksperčių Australijoje Wendy Lydall universitete studijavo antropologiją ir teigia, kad rašymo ėmėsi gimus dukrai Chandrai. Kaip tik tada ji pradėjo rašyti savo knygą „Auginu vaiką be skiepų“. Dukrą ji augino be skiepų, nes ieškodama atsakymų į kilusius klausimus ir perskaičiusi daugybę literatūros, ėmė abejoti skiepijimo pagrįstumu. Neradusi tyrimais patvirtintų įrodymų apie vakcinų veiksmingumą ir negavusi atsakingų sveikatos priežiūros institucijų atsakymų į pagrįstus klausimus, ji pati ėmė ieškoti atsakymų į juos.“
Taip pat yra cituojamas farmakologas dr. R. Jankūnas, labiau tapęs žinomas dėl nevienareikšmiškai vertinamų pasisakymų pandemijos metu: „Leidinys, kurį rekomenduočiau kiekvienam gydytojui. Ne kaip neginčijamą tiesą, bet kaip kitą nuomonę ir paskatinimą susimąstyti. Žinau, kad daugelio pirmoji reakcija bus netikėjimas ar neigimas. (…) Knyga parašyta su didžiule meile vaikams. Pasirinkimas neskiepyti – tai susitaikymas su tuo, kad vaikas sirgs dažniau ir sunkiau, tačiau mainais išvengs vakcinų šalutinio poveikio, įskaitant tokį, apie kurį mokslas nežino, ir įgis imunitetą visam gyvenimui.“
Paragino nesileisti vedžiojamiems už nosies
Vis tik tai daliai žmonių leidyklos pasirinkimas išleisti tokią knygą pasirodė netinkamas. Aštrią savo nuomonę socialiniame tinkle išsakė mokslo žurnalistė Goda Raibytė-Aleksa. Jos manymu, toks leidyklos elgesys – itin neatsakingas.
„Obuolys, ar jums viskas gerai? Išverčia seną, dar iki pandemijos parašytą antivakserės knygą (kuri, beje, nėra nei mokslininkė, nei medikė), pilną melo ir iškraipytų faktų, paprašo įžangos kito negerbiamo Seimo nario, kuris tikriausiai ant bet ko pasirašytų, visa tai pavadina „patikima informacija“, gražiai apipavidalina, pardavinėja po 20 eurų.
Ši knyga nėra nei medicininė, nei mokslinė, nei joks gidas, kuris kažkaip gali padėti vaikams. Gaila ir gėda, kad Lietuvoje atsiranda ją leidžiančių. Draugai, klausykite tikrų medikų ir mokslininkų, tikrinkite informaciją – ypač tą, kuri susijusi su brangiausiu turtu – sveikata, nesileiskite vedžiojami už nosies melagių“, – rašo G. Raibytė-Aleksa.
Tuo metu vaikų ligų gydytoja, vaikų ir jaunimo klinikos „Empatija“ direktorė Sigita Burokienė minėtam portalui nurodė, kad knygos anotacija jai kelia nerimą, o paminėti argumentai primena viduramžius. Toks leidinys, medikės teigimu, klaidintų visuomenę, tad neturėtų būti leidžiamas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!