„Laukiame rezultatų. Preliminariai girdėjome tik dėl Editos Rudelienės, kad pralaiminėja, bet tikimės 4-5 mandatų antrame ture, kas liberalams leistų pakartoti praeitų rinkimų rezultatą“, – sekmadienį po balsavimo Zujūnuose žurnalistams sakė S. Gentvilas.
„Mes niekur nesiveržiame. Dominuos kairieji, turime aiškiai dešinę partiją, bet suprantame, kad yra karo laikmetis ir esame valstybiška, į Europą orientuota partija. Neatmetame remti vakarietiškos politikos, kur ji pasireikš“, – tvirtino jis.
S. Gentvilas taip pat aiškino, kad liberalai turi „aiškias raudonas linijas“ dėl potencialaus dalyvavimo centro kairės formuojamoje koalicijoje.
„Anksti šnekėti, turime labai aiškias raudonas linijas. Mūsų rinkėjas lojalus ir eidami su kairiaisiais į koaliciją turime užsibrėžti aiškias linijas dėl mokesčių nekėlimo, dėl valstybės nesikišimo į privatų žmonių gyvenimą“, – teigė aplinkos ministras.
Taip pat, jo teigimu, „MG Baltic“ byla nedarė įtakos rinkimų rezultatams.
„Seniai taškas padėtas, aštuonerių metų istorija. Nemanau, kad tai turėjo įtakos“, – pažymėjo S. Gentvilas.
ELTA primena, kad spalio 27 d. vyko antrasis Seimo rinkimų turas. Pakartotinio balsavimo metu prie balsadėžių išreikšti savo pilietinę valią atėjo 41,31 proc. Lietuvos rinkėjų.
Antrojo turo metu renkami 63 parlamentarai, kandidatuojantys vienmandatėse apygardose. Mandatus į Seimą siekia iškovoti 37 socialdemokratai, 33 konservatoriai, 13 partijos „Nemuno aušra“ narių, 10 demokratų „Vardan Lietuvos“ ir 10 „valstiečių“, 9 liberalai, po 3 Laisvės partijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) ir Lietuvos regionų partijos atstovus, pora savarankiškai išsikėlusių kandidatų, du partijos „Laisvė ir teisingumas“ nariai ir vienas Nacionalinio susivienijimo atstovas.
Iš viso vienmandatėse apygardose renkamas 71 Seimo narys – aštuoniose jų nugalėtojas paaiškėjo dar pirmojo turo metu. Tokiu būdu mandatus jau iškovojo pora socialdemokratų, du LLRA-KŠS atstovai, po vietą Seime užsitikrino ir konservatoriai, liberalai, „Nemuno aušra“ bei savarankiškai kandidatavęs Viktoras Fiodorovas.
Likusieji 70 parlamentarų renkami daugiamandatėje apygardoje – rinkėjai dėl jų apsisprendė prieš dvi savaites. Suskaičiavus daugiamandatės rinkimų apygardos rezultatus, socialdemokratų partija surinko daugiausiai palaikymo ir užsitikrino 18 vietų parlamente. Dabartiniai valdantieji konservatoriai liko antri su 17 vietų parlamente, trečioje vietoje – Remigijaus Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ su 14 mandatų. Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ iškovojo 8 Seimo nario mandatus, Liberalų sąjūdis – 7 mandatus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) – 6. Kitos politinės jėgos neperkopė 5 proc. kartelės, reikalingos iškovoti mandatų daugiamandatėje apygardoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!