„Reuters“ paskelbė, kad „Facebook“ saugumo skyrius patobulino savo kovos prieš fiktyvias paskyras, siekiančias koordinuotomis grupėmis užblokuoti realių vartotojų paskyras (žinučių srautu ar bandymais masiškai apskųsti tam pačiam „Facebook“), metodus.
„Facebook“ kovoja su organizuotu vartotojų tinklu
„Facebook“ pastaruosius kelis mėnesius naudojo savo pasikeitusią taktiką prieš „koordinuotą socialinę žalą“, paaiškino bendrovės saugumo politikos vadovas Nathanielis Gleicheris.
Jo teigimu, prieš „normalius“ vartotojus dažniausiai veikia gerai organizuotas tinklas realių vartotojų, kurie sistemingai pažeidžia socialinio tinklo taisykles darydami žalą, įskaitant ir veiklą už „Facebook“ ribų, tačiau nepažeidžia bendrovės taisyklių organizuodami savo „įtakos operacijas“ naudodamiesi fiktyviomis paskyromis.
Nauji pokyčiai gali turėti didelį poveikį tam, kaip didžiausias pasaulyje socialinis tinklas susitvarko su organizuotais politiniais ir socialiniais judėjimais savo erdvėje.
Socialinio tinklo atstovai pripažino, kad pastaruoju metu pastebėjo nykstantį skirtumą tarp autentiškų viešų „debatų“ „Facebook“ ir užsienio ar vidaus įtakų kampanijų.
Klausimų kelia ir tai, kaip socialiniai tinklai turėtų veikti prieš už jų ribų vystomą veiklą, kas dažniausiai yra tik neaiškiai užsimenama taisyklėse. Ši problema vis dažniau yra aptariama, ypač po smurtinių protrūkių, tokių kaip riaušės prie JAV Kapitolijaus.
Antikovidinė grupuotė „Querdenken“
„Facebook“ Vokietijoje ėmėsi veiksmų prieš organizaciją „Querdenken“ („Nestandartinis mąstymas“) – protesto judėjimas prieš koronavirusinius ribojimus šalyje. „Facebook“ atstovai patvirtino, kad šį tinklą organizavo asmenys, naudoję savo asmenines ir fiktyvias paskyras, kuriomis platino žalingą informaciją apie sveikatos apsaugą, neapykantos kalbą ir kurstė smurtą.
„Facebook“ taip pat nustatė, kad yra ryšys tarp šios grupės asmenų ir už socialinio tinklo ribų fizinio smurto pasireiškimo bei su COVID-19 susijusios socialinio žalos darymo.
JAV socialinio tinklo atstovai paaiškino, kad neuždraudė viso „Querdenken“ turinio iš savo platformos. Vietoje to buvo uždrausta dalintis šio judėjimo platinamomis nuorodomis ir uždarė daugiau nei 150 „Facebook“ bei „Instagram“ paskyrų, grupių ar puslapių.
Šis judėjimas jau šių metų pradžioje „Telegram“ tinkle buvo surinkęs apie 120 tūkst. sekėjų, organizuodavo protesto akcijas visoje Vokietijoje, o socialiniuose tinkluose skleidė antikovidinę propagandą.
- facebook. com/groups/covid.vakcinu.atsiliepimai
- facebook. com/groups/covid.vakcinu.mirtys