Tai rodo „Sodros“ skelbiami duomenys apie už vasario mėnesį bendrovių mokėtų atlyginimų vidurkius.
Jie rodo, kad praėjusį mėnesį Lietuvoje buvo net 41 įmonė, kurių darbuotojų darbo užmokesčio vidurkis viršijo 10 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.
Sąsajos su V. Putino aplinka
Pagal šį rodiklį išsiskyrė „PhosAgro Baltic“, kurioje algų vidurkis buvo 46,7 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.
Kovo viduryje tiriamosios žurnalistikos centras pranešė, kad vienas iš Lietuvos bankų įšaldė šios trąšomis prekiaujančios bendrovės sąskaitas. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) patvirtino, kad finansų įstaiga sustabdė „PhosAgro Baltic“ disponavimą sąskaitomis ir įšaldė lėšas, kurių suma siekia virš 2,9 mln. eurų.
Kaip informavo „Siena“, galutiniai „PhosAgro“ grupės naudos gavėjai – oligarchų Gurjevų šeima ir Vladimiras Litvinenka, akademikas iš Sankt Peterburgo, vadovavęs dabartinio Rusijos prezidento Vladimiro Putino disertacijai. Į ES sankcijų sąrašą yra patekęs „PhosAgro“ vadovas Andrejus Gurjevas jaunesnysis. Po sankcijų pritaikymo jis pasitraukė iš pareigų.
Antroje vietoje pagal vasarį mokėtų atlyginimų vidurkį atsidūrė nekilnojamojo turto valdymo bendrovė „Eastnine Lithuania“. Jos darbuotojams buvo išmokėta vidutiniškai po 29,6 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.
Bendrovė „Parkdema“, valdanti parkavimo aikšteles „Unipark“, praėjusį mėnesį fiksavo 28 tūkst. eurų darbo užmokesčio vidurkį.
Tuo metu „KS Holding“, kuri valdo „Kesko – Senukų“ prekybos centrus vasario mėnesį darbuotojams mokėjo vidutiniškai po 27,3 tūkst. eurų.
Dar viena sankcionuota įmonė
Bendrovė „Inter Rao Lietuva“ nuolat patenka tarp didžiausias algas mokančių įmonių. Vasarį joje mokėtų algų vidurkis siekė 26,7 tūkst. eurų. Ši įmonė verčiasi rusiškos elektros importu į mūsų šalį.
Kovo viduryje paaiškėjo, kad „Inter Rao Lietuva“ sąskaitos taip pat yra užšaldytos dėl bendrovės ryšių su sankcionuojamu asmeniu – „Rosneft“ vadovu Igoriu Sečinu. Tokią informaciją patvirtino FNTT.
Vėžį sukeliančių cigarečių prekyba besiverčiančios įmonės „JTI Baltic“ darbuotojai vasarį uždirbo vidutiniškai 18,1 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių. Ši įmonė valdo tokius ženklus, kaip „Winston“, „Camel“, „LD“.
Bendrovėje „Reynaers Aluminium“, kuri kuria ir gamina aliuminio sprendimus durims, langams ir kt,, praėjusį mėnesį darbuotojams mokėjo vidutinį 18 tūkst. eurų atlyginimą.
Tuo metu pasaulinės biotechnologijų kompanijos atstovybė mūsų šalyje „Biogen Lithuania“ vasarį fiksavo 17,1 tūkst. eurų atlyginimų vidurkį.
Posėdžių ir verslo renginių organizavimu užsiimanti „ALJ Group“ praėjusį mėnesį mokėjo vidutiniškai po 16,8 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.
Vasario mėnesio didžiausių algų dešimtuką užbaigia „Corteva Agriscience Lithuania“, kuri verčiasi sėklų ir herbicidų gamyba ir prekyba. Čia darbo užmokesčio vidurkis buvo 16,5 tūkst. eurų.
Primename, kad šiuo metu minimalioji mėnesinė alga Lietuvoje yra 730 eurų. „Sodros“ duomenimis, mūsų šalyje yra apie 170 tūkst. darbuotojų, kurių pajamos neviršija šios sumos.
Statistikos departamento duomenimis, vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje siekia 1679,3 euro neatskaičius mokesčių.