• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai 2004 metais Europos Sąjunga priėmė 10 naujų valstybių, milijonai rytų europiečių traukė į senąsias sąjungos nares ieškodami darbo. Tačiau, ekonominei situacijai kintant, dalis emigrantų jau ima grįžti namo. Kaip skelbia „Spiegel Online“, Vakarų Europai dėl to gali imti stigti darbo jėgos.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo 2004 metų Didžiojoje Britanijoje virė debatai, ar šalis tik neįsileido per daug imigrantų. Į šalį atvyko šimtai tūkstančių rytų europiečių, kurių daugumą sudarė lenkai. Didžioji Britanija, Airija bei Švedija be jokių apribojimų iškart atvėrė savo darbo rinką naujų ES valstybių piliečiams.

REKLAMA

Dabar, ekonominei situacijai kintant, Didžioji Britanija gali būti priversta keisti debatų temą ir svarstyti, kaip prisivilioti daugiau darbo jėgos iš Rytų Europos. Nauji imigrantai jau nebeplūsta į šalį, o senieji po truputį ima grįžti namo. Naujausia apklausa rodo, kad Lenkijoje žmonių, norinčių dirbti užsienyje, skaičius, palyginti su 2004 metais, sumažėjo per pusę. Be to, Didžiosios Britanijos Statistikos departamentas pareiškė, kad, palyginti su 2006 metais, praėjusiais metais imigrantams iš Rytų Europos buvo išduota dešimtadaliu mažiau darbo leidimų. Šių metų pirmąjį ketvirtį darbo leidimų išduota mažiausiai nuo pat 2005 metų pirmojo ketvirčio. Darbo leidimų sistema Didžiojoje Britanijoje, siekiant reguliuoti darbo jėgos antplūdį, buvo sukurta 2004 metais.

REKLAMA
REKLAMA

Pranešama, kad iš Didžiosios Britanijos jau išvyko 50 proc. darbo imigrantų iš 8 Rytų Europos valstybių, 2004 metais prisijungusių prie ES. Dažniausiai išvyksta pakankamai pinigų užsidirbę imigrantai. Šie nauji duomenys paneigia plačiai paplitusią nuomonę, kad dauguma 2004 metais atvykusių imigrantų vis dar gyvena Didžiojoje Britanijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Panaši situacija yra ir Švedijoje bei Airijoje, iš kurių taip pat išvyksta pakankamai pinigų užsidirbę rytų europiečiai.

Tokios žinios turėtų būti itin džiaugsmingos Baltijos valstybėms, kurios dėl emigracijos patyrė vienus didžiausių darbo jėgos nuostolių. Maždaug 3,3 proc. Lietuvos gyventojų buvo išvykę dirbti į Didžiąją Britaniją bei Airiją. Tą patį padarė ir 2,5 proc. latvių. Didžiojoje Britanijoje, Airijoje bei Švedijoje per paskutiniuosius 4 metus darbavosi ir 1,5 mln. lenkų.

REKLAMA

Rytų Europos verslo įmonės per laikotarpį nuo narystės ES pradžios neretai iškildavo problemų siekiant užpildyti atsilaisvinusias darbo vietas. Kvietimai emigrantams sugrįžti namo dažniausiai būdavo bevaisiai.

Tačiau, kaip skelbia „Spiegel Online“, atlyginimai Rytų Europoje kyla ir dauguma darbininkų ruošiasi grįžti namo. Slovakijoje per 2007 metus atlyginimai išaugo 7,2 proc., o ekonomika augo 11,6 proc. Latvijoje bei Rumunijoje atlyginimai taip pat kyla. Be to, reikia turėti omenyje, kad Vakarai šiuo metu susiduria su ekonomine stagnacija. Priduriama ir tai, kad dauguma emigravusių darbininkų nė neplanavo ilgą laiką pasilikti užsienyje. Pagrindinis jų tikslas buvo siekis uždirbti kuo daugiau pinigų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų