• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Emigrantų duonos ragavę lietuviai darbdaviams atrodo vis patrauklesni – tai parodė naujausia Užimtumo tarnybos apklausa. Sėkmingai lietuvius iš užsienio į įmonę atviliojanti jos personalo vadovė atskleidė, kad buvę emigrantai tikisi gauti daugiau, nei kiti kandidatai į tą pačią poziciją.

Emigrantų duonos ragavę lietuviai darbdaviams atrodo vis patrauklesni – tai parodė naujausia Užimtumo tarnybos apklausa. Sėkmingai lietuvius iš užsienio į įmonę atviliojanti jos personalo vadovė atskleidė, kad buvę emigrantai tikisi gauti daugiau, nei kiti kandidatai į tą pačią poziciją.

REKLAMA

Tyrimas, kuriame buvo apklausta 512 Lietuvos įmonių, parodė, kad nebebijoma žmogaus, kuris į kolektyvą gali įlieti kitą darbo kultūrą ar žinių, tai suvokiama kaip privalumas.

„Jie dažnai generuoja geresnius veiklos rezultatus. <...> Juos užgrūdina patirtis užsienyje, kur įmonės yra orientuotos į analitiką ir rezultatus, jie išmoksta savo veiklą vertinti per verslo prizmę, supranta kontekstą, kaip veikia verslas“, – naujas tendencijas pagrindė emigrantus įdarbinanti „SBA Home“ personalo vadovė Samanta Garbenčienė.

Emigrantai – labiau orientuoti į rezultatą

Dabar dauguma apklaustų darbdavių pritaria, kad emigrantai yra įgiję vertingos patirties ar įgūdžių. Ypač tai pabrėžia įmonės, kuriose dirba arba anksčiau yra dirbusių sugrįžusių iš užsienio tautiečių. 

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA

„Nebėra neigiamų nuostatų, kurios buvo prieš keletą metų“, – džiaugėsi Užimtumo tarnybos direktorė Inga Balnanosienė, mat, pasak tyrimo, 77 proc. darbdavių atsižvelgtų tik į kandidato išsilavinimą ar darbo patirtį, nepaisant to, kur ji buvo įgyta. 

Tuo metu anksčiau panašaus pobūdžio tyrimas parodė, kad darbdaviams itin svarbu, jog samdomas žmogus būtų baigęs universitetą Lietuvoje, turėtų darbo patirties Lietuvos rinkoje. 

REKLAMA
REKLAMA

  

Pasak S. Garbenčienės, iš emigracijos grįžę lietuviai išsiskiria tuo, kad turi „idealų miksą“ tarp Lietuvos rinkos supratimo ir verslo procesų supratimo, įgyto užsienyje. Esą tai – darbuotojai, nesidrovintys imtis iniciatyvos ir daryti pokyčius. Darbdaviai juos labiau vertina, nes jie labiau orientuoti į rezultatą nei į procesą, o taip pat jie dažnai būna lojalesni nei lietuviai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jie yra linkę sukurti vertę, o ne tiesiog dirbti“, – tikino S. Garbenčienė.

Prašo kiek daugiau nei lietuviai

Pasak personalo vadovės, į tėvynę sugrįžę lietuviai pasidomi rinka ir neprašo nerealaus atlygio, tačiau savo darbą vertina geriau, nei įprastai vertina svetur negyvenę lietuviai. 

„Lūkestis yra didesnis nei lietuvio, bet ne dvigubai ar trigubai“, – dėstė S. Garbenčienė.

REKLAMA

Didžiausias skirtumas stebimas analizuojant išsakytą nuostatą, jog iš užsienio grįžę lietuviai dažniau turi nepagrįstų lūkesčių darbo sąlygoms: 2021 metais taip teigė 62 proc. darbdavių, šiemet – tik 36 proc. 

S. Garbenčienė pridėjo, kad grįžę tautiečiai dažniausiai prašo lankstesnio darbo grafiko, galimybės dirbti nuotoliniu būdu, papildomų naudų antrai pusei ar šeimai, o taip pat itin domisi įmonės požiūriu į tvarumą bei savanorystę bendruomenės labui. 

REKLAMA

Tyrimas parodė, kad 17 proc. apklaustų darbdavių daro kryptingus veiksmus, tam, kad susigrąžintų kvalifikuotus darbuotojus į Lietuvą. Užimtumo tarnybos direktorės teigimu, tokie skaičiai neturėtų tenkinti valstybės. 

„Čia dar turime padirbėti ir susitelkti“, – kalbėjo ji.

Daugiausia dirbančių gyventojų, grįžusių iš užsienio, yra gamybos, statybos, prekybos ir transporto sektoriuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuviai dažniausiai grįžta iš Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos.

Pernai Užimtumo tarnybos emigrantų tyrimas parodė, kad kiek daugiau nei pusė apklaustų išvykusių Lietuvos piliečių svarsto apie grįžimą gyventi į tėvynę (tai yra 15 proc. daugiau nei prieš trejus metus).

Labiausiai motyvuojančios priežastys grįžti – artimieji, gerėjanti ekonominė padėtis, matomi pokyčiai visuomenėje ir, žinoma, gerai apmokamas bei mėgstamas darbas.

tv3.lt

Čia labai negražūs dalykai pasakyti nes jei išvažiavo ir vištas pešė užsieny tai kokia verte jis sukurs čia arba žuvies fabrike dirbo tai kokia verte sukurs čia . Pirmiausia tai čia dirbančiu žmoniu žeminat saviverte reiškia jei čia dirbai mokėjai mokesčius tai tu nieko nevertas o tas kuris užsieny vištas pešė va čia tai šaunuolis sukurė didele pridėtine verte . Propogandos mažiau varykit .
Nejuokinkit, ką tie tualetų valytojai gali sukurti?
Kaip trys emigrantai veidrodį kabino....
Kaip trys emigrantai veidrodį kabino....
Iki pietų užnešė į antrą aukštą.
Po pietų išgręžė skylę. Kita dieną iki pietų pakabino.
O po pietų aptarė padarytą darbą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų