• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

D. Grybauskaitė: „Mes mokėsime už pieno produktus daugiau“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad jokie pieno rinkos reguliavimai nepadės sumažinti produktų kainų parduotuvėse.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad jokie pieno rinkos reguliavimai nepadės sumažinti produktų kainų parduotuvėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Likus metams iki rinkimų darbiečiai Seimui pateikia ne vieną įstatymą, kuriuos politiniai konkurentai vadina populistiniais. Vienas tokių - Darbo partijos delegeuotos Žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės siūlymas reguliuoti pieno produktų rinką ir kainas.

REKLAMA

Jei bus reguliuojama rinka - pienas brangs

Nepaisant sudėtingos situacijos šalies pieno sektoriuje, prezidentė Dalia Grybauskaitė tvirtina, kad kainos turi būti reguliuojamos ne dirbtinai, o rinkos sąlygomis.

Prezidentės nuomone, pieno gamintojai galėtų kooperuotis ir taip didinti savo derybinę galią. „Manyčiau, kad gamintojai pirmiausiai turėtų stiprėti patys, susijunginėti ir turėti stipresnes derybines galimybes. Apie bet kokią intervenciją reguliuojant kainas galiu tiesiai pasakyti, kad kainų reguliavimas ne rinkos sąlygomis vestų tik į kainų didėjimą visiems vartotojams. Pieno gamintojai nelaimės nieko ir daugiau už pieną negaus. O visi kiti vartotojai, mes mokėsime už pieno produktus daugiau. Todėl ir Europos Sąjungoje nenaudojamas šis būdas, jis yra draudžiamas direktyvomis ir tai yra teisinga. Tik konkurencija ir derybinė galia gali lemti kainas, ypač gamintojų“, - trečiadienį žurnalistams sakė prezidentė.

REKLAMA
REKLAMA

Ūkininkai privalo kooperuotis

Jos teigimu, visoje Europoje yra susiklosčiusi panaši situacija. „Kada Europa negali, pavyzdžiui, eksportuoti į Kiniją - sumažėjęs vartojimas, į kitas šalis. Tai bendra tendencija, kuri dabar dominuoja pasaulyje ir Europoje, nes tai yra sunkmetis. Todėl Europos Sąjunga skiria papildomai dėmesį, mūsų ministrė kreipėsi papildomo finansavimo. Greičiausiai bus skiriama, bet ne tiek, kiek mums norėtųsi“, - sakė šalies vadovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, šalies viduje pieno gamintojai privalo kooperuotis. „Viduje priemonės yra vienintelės. Būtent gamintojai turi labiau kooperuotis, labiau vystyti savo derybinę galią. Lietuvoje kooperacija yra simbolinė, fiktyvi, yra labai daug tarpininkų tarp gamintojo ir prekybos tinklų“, - sakė D.Grybauskaitė.

REKLAMA

Lietuva siekia, kad Europos Komisija skirtų 32 mln. eurų paramos šalies pieno gamintojams.

Tuo tarpu Lietuvos konkurencijos taryba ne kartą raginta pradėti tyrimą pieno rinkos sektoriuje ir išsiaiškinti ar tikrai Lietuvoje egzistuoja pieno perdirbėjų sukurtas kartelis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų