Gresiantis elektros energijos kainų šuolis baugina Lietuvos verslininkus. Kai kurios bendrovės jau svarsto galimybes savo verslą perkelti į užsienį.
„Mokės keleiviai, kas gi daugiau. Didžioji išlaidų dalis juk padengiama iš keleivių vežimo“, - teigė vienos iš daugiausia elektros energijos sostinėje suvartojančių bendrovių „Vilniaus troleibusų“ technikos direktorius Jurijus Komarovas.
Jis „Vilniaus dienai“ aiškino, kad įmonė ir taip vos išsilaiko bei prašo leidimo didinti bilietų kainas iki 2-2,5 lito. Tačiau norint kompensuoti padvigubėjusias sąskaitas už elektrą vos pakaktų 4-5 litus kainuojančių bilietų.
Troleibusų bendrovės „Autrolis“ komercijos direktorius Mindaugas Kučinovas „Kauno dienai“ teigė, kad brangstant elektrai, reikėtų ieškoti alternatyvių būdų gauti pigesnei energijai.
„Vilniaus diena“ rašo, jog kai kurie verslininkai jau puse lūpų kalba apie galimybę keltis iš Lietuvos, nes šoktelėjus elektros kainai gamyba šalyje tiesiog neapsimokės - kur kas geriau verslą perkelti, tarkime, į Baltarusiją.
Bendrovės „Audėjas“ Ekonomikos ir finansų direktorius Robertas Vilkaitis tikino, kad verslininkai jau senokai žvalgosi į kitas šalis, o elektros kainų šuolis būtų dar vienas ir labai stiprus postūmis kraustytis iš Lietuvos.
„Mes jau turime cechą Baltarusijoje. Kol kas kelti visos gamybos tenai neplanuojame dėl mažesnių technologinių galimybių ir darbo našumo. Bet jei elektros kaina šoktelės du kartus, verta apie tai pamąstyti“, - pritarė ir įmonės „Audimas“ valdybos pirmininkas Rimvydas Povilaitis.
Augančios elektros kainos baugina ir šalies kepėjus.
„Neišvengiamai būsime priversti didinti duonos, sausainių ir pyragų kainas“, - įsitikinęs bendrovės „Jukna ir Ko“ komercijos direktorius Rimas Žagarinskas.
Pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Jonas Guzavičius baiminasi, kad ir kitoms įmonėms teks didinti savo produkcijos kainas.