• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sulaukus Europos Komisijos leidimo, „Nordea“ ir DNB bankai sujungė savo veiklą Baltijos šalyse, sukurdami naują banką – „Luminor“.

6

Sulaukus Europos Komisijos leidimo, „Nordea“ ir DNB bankai sujungė savo veiklą Baltijos šalyse, sukurdami naują banką – „Luminor“.

REKLAMA

Po susijungimo „Luminor“ tapo trečiu pagal dydį banku Baltijos bankininkystės rinkoje, turinčiu 16 proc. indėlių ir 23 proc. paskolų rinkos dalį. Bendras „Luminor“ paskolų portfelis, įskaitant paskolas privatiems ir verslo klientams, sieks apie 12 mlrd. eurų, indėliai sudarys 9 mlrd. eurų. „Luminor“ banko 1 lygio kapitalo rodiklis sieks 17% arba 1.6 mlrd. eurų.

Klientai po truputį bus pratinami prie pokyčių

Tik gavus Europos Komisijos leidimą buvo galima imtis fizinių pakeitimų, t.y. DNB ir „Nordea“ vardus keičiant į „Luminor“. Nurodoma, kad per kitas 100 dienų turėtų baigtis visi darbai pakeičiant šiuos prekės ženklus, tačiau leidimą naudoti DNB ir „Nordea“ vardus įmonė turi dar 6 mėnesius. Planuoja per 3 mėnesius šių vardų atsisakyti.

Bankams jungiantis, visų Baltijos šalyse esančių „Nordea“ banko padalinių turtas ir įsipareigojimai buvo perkelti į atitinkamus DNB banko padalinius. Jie iškart po verslo perkėlimo buvo pervadinti į „Luminor“. Tuo pačiu metu „Nordea“ antrinės kompanijos buvo perleistos atitinkamiems DNB padaliniams.

REKLAMA
REKLAMA

Bankomatai pervadinti Lietuvoje turėtų būti per 100 dienų. Nurodoma, kad šiai dienai lieka atskiros internetinės bankininkystės platformos bei atskiros kortelės. Dėl to klientai ir toliau galės naudotis jiems įprastomis elektroninėmis priemonėmis: interneto banku, mobiliąja programėle, banko interneto svetaine ir kitomis. Artimiausiu metu klientų sąskaitų numeriai, sutartys, mokėjimo kortelės, kodai, slaptažodžiai ir kitos priemonės išliks nepakitusios. Pirmąsias „Luminor“ banko produktų ir paslaugų naujoves planuojama pristatyti pirmąjį kitų metų ketvirtį, o visiško sistemos suvienodinimo 3-5 metų bėgyje.

REKLAMA

Jau išduotų paskolų sutartys šiai dienai nesikeičia ir lieka galioti. Tačiau nusprendusiems dabar imti paskolą, jau nuo šiandienos kainodara suvienodinta abiejuose bankuose. Išdavimo sąlygos, rizikos vertinimo kriterijai nėra griežtinami ar keičiami.

Kasdienės bankininkystės paslaugų (pervedimai ir pan.) kainodara bus suvienodinta artimiausiu metu. Tačiau kol kas neatskleidžiama, į kurio banko DNB ar „Nordea“ pusę kainos keisis.

REKLAMA
REKLAMA

„Nėra tikslo papildomai uždirbti, bet kad klientams būtų patogu ir nereikėtų mėtytis į kurį skyrių eiti išsigryninti pinigus“, - pakomentuoja „Luminor“ vadovas Lietuvoje Andrius Načajus.

Nurodoma, kad bankas iš anksto išsamiai informuos apie visus planuojamus pokyčius ir patobulinimus.

Darbuotojams gresia atleidimai

A. Načajus neslepia, per susijungimą retai kada įmonėse išlieka toks pats darbuotojų skaičius. Šiuo metu skaičiuojama, kurių darbuotojų veikla persidengia, kiek jų galima atsisakyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Per susijungimus retai kada išlieka tas pats darbuotojų skaičius ir bus, kad persidengs funkcijos darbuotojams ir, kai peržiūrėsime jas bus priimti sprendimai. Tai darbuotojų skaičius tikėtina, kad mažės, tačiau kiek sunku pasakyti“, - sako „Luminor“ vadovas Lietuvoje.

Šiuo metu geresnių veiklos rezultatų iš karto nesitikima, tai veikiau ilgalaikė perspektyva. Tuo pačiu keisis ir įmonės akcininkai. Planuojama bendrovę listinguoti.

REKLAMA

„Yra planas bendrovę listinguoti, kad būtų pritrauktas kapitalas. Ir tai būtų dar labiau vietinis bankas, kad akcininkai būtų vietiniai žmonės. Norėtųsi per 3-5 metus šį tikslą pasiekti. Mūsų tikslas padaryti patrauklia ir pelninga organizacija šią įmonę. Jokių žinių, kad pirktų kiti akcininkai kol kas nėra“, - nurodo jis.  

Siekia pakeisti Baltijos šalių bankininkystės rinką

„Luminor“ pradėjus savo veiklą numatoma per ateinančius 12-18 mėnesių pereiti į nuolatinę valdymo struktūrą, pagrindinę būstinę perkelti į Estiją, o Latvijoje ir Lietuvoje būtų filialai.

REKLAMA

Konferencijos metu teigta, kad „Luminor“ pasiėmė dvi stiprybes: „Nordea“ stiprią poziciją verslo bankininkystėje ir DNB stiprią poziciją privačioje bankininkystėje.

„Sukurdami „Luminor“, norime pakeisti Baltijos šalių bankininkystės rinką. „Luminor“ sukurtas išskirtinai Baltijos šalių žmonėms ir verslui. Tai bankas, turintis pakankamai didelę veiklos apimtį ir galimybę vietoje priimti sprendimus, — sako „Luminor Group“ AB Direktorių Tarybos pirmininkas N. Melngailis. – „Luminor“ valdymo struktūra buvo kuriama glaudžiai bendradarbiaujant su Europos ir Baltijos šalių centriniais bankais, orientavomės į geriausias rinkos praktikas. Tai leis mums užtikrinti nepriekaištingą rizikų valdymą, o tuo pačiu sukurs galimybes sparčiai vystyti mūsų paslaugas ir užtikrinti gerą partnerystę su kitomis institucijomis bei trečiosiomis šalimis. Mes pasiruošę užtikrinti reikiamas investicijas į „Luminor“ informacinių technologijų vystymą, kad per artimiausius metus sukurtume šiuolaikinį, visiškai skaitmeninį finansinių paslaugų teikėją“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teigiama, kad „Luminor“ savo verslo modelį kurs siekiant efektyviai veikti ir plėstis visame regione, tačiau kartu teikiant ypatingą dėmesį vietos rinkoms ir santykiams su klientais.

„Susijungimas reiškia, kad keičiasi ir įmonės strategija. Pirmiausia matome, kad šiandieninė finansinių paslaugų rinka aprėpia gerokai daugiau nei tradicinę bankininkystę. Informacinių technologijų kompanijos greitai įsiverš į ankstesnę bankų teritoriją. Bankininkystė po 5-6 metų atrodys visai kitaip, o mes norime būti priekyje.

REKLAMA

„Luminor“ sieks kurti stiprius banko pasiūlymus, kartu bendradarbiaujant su kitomis kompanijomis. Tai reiškia, kad bėgant laikui „Luminor“ sukursime geriausią finansinę ekosistemą mūsų tiksliniams klientams. Sujungsime mūsų šiaurietiškas šaknis, žinias ir ilgametę patirtį aptarnaujant klientus su moderniomis ateities technologijomis. Mūsų pagrindiniai klientų segmentai bus vietos kompanijos ir finansiškai aktyvūs bei verslūs žmonės. Nors jau yra daugybė vietinių žaidėjų, bet jie ganėtinai maži, tad sukūrę „Luminor“ esame geroje pozicijoje“, - kalbėjo „Luminor“ vykdomasis direktorius Erkki Raasuke.

REKLAMA

„Luminor“ bankas buvo sukurtas po to, kai 2016 metų rugpjūtį „Nordea Bank“ AB ir DNB Bank ASA sutarė suvienyti savo jėgas Baltijos šalyse ir sukurti naują jungtinį banką.  

2017 metų spalio 1 dieną „Luminor“ pradėjo savo veiklą valdomas naujos, patyrusios vadovų komandos, kurią sudaro vadovai iš septynių skirtingų šalių. Organizacijai vadovauja „Luminor“ vykdomasis direktorius Erkki Raasuke, banko padalinio Lietuvoje vadovas Andrius Načajus, padalinio Latvijoje – Kerli Gabrilovca, o padalinio Estijoje – Guunar Toomemets. „Luminor Group“ AB direktorių tarybos pirmininkas yra Nils Melngailis.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų