„Lietuvoje ir kitose Europos šalyse pradedama labai daug rašyti apie kylantį populizmą, kada vietoj to, kad analizuotų problemą ir aiškintų, kaip ji gimsta ir kaip ją spręsti, parodo, kad Europos ir euro problema yra tingūs graikai. Suskaičiuokite, kiek tų graikų yra. Čia panašiai kaip Lietuvos problema būtų tingūs Kazlų Rūdos gyventojai“,- laidoje „Dienos klausimas“ sakė A. Maldeikienė.
Ekonomistė nurodo, kad Graikijos krizė susiformavo prieš daugiau kaip 20 metų, kai buvo pradėta formuoti Europos bankininkystės struktūra. Tad ta krizė, pažymi A. Maldeikienė, kuri dabar yra Graikijoje, yra Europos bankinės sistemos architektūrinė yda.
„Toks kaimo bobučių lygio ekonomikos klausimų sprendimas, kada aiškinama, turi graikai mokėti, ar neturi, vietoj to, kad kalbėtų apie labai sudėtingus persiskolinimo mechanizmus, bankų gelbėjimo mechanizmus, yra kalbėjimas neišmanant. Užtai daug pakliedima apie tinginius graikus, kurių 99 proc. lietuvių šiaip gyvenime ir nematė, o jeigu nuvažiuoja atostogauti į Graikiją ir atsikelia 11 val., kai graikams jau siesta, nes jie nuo 6 iki 11 val. dirbo, ir tada sveiko proto žmonės eina miegoti, lietuviai pabunda, pradeda slankioti gatvėmis ir aiškinti, kad visi tinginiai“, - kalbėjo A. Maldeikienė.
Tokio lygio problemos Lietuvoje, ekonomistės teigimu, sprendžiamos vadovaujantis jausmais.
Ekonomistė taip pat nurodo, kad graikams būtų vertingiau atsisakyti euro, keletą metų pakentėti, ir tada atkurti savo ekonomiką, o ne sutikti su Europos kreditorių sąlygomis, kurios, anot jos, graikus tik dar labiau įklampins į skolas.
„Turbūt 80 proc. pasaulio ekonomistų, (...), visų pirma Amerikoje, sako: baikite tą cirką. Kodėl Europoje tai daro? Tiesiog politikai turi kažkaip gelbėti savo euro projektą, ką jie ir bando daryti“, - teigė A. Maldeikinė.
Visą laidos „Dienos klausimas“ įrašą klausykite ČIA.