Apie tai, ar alkoholis gali būti naudingas bei kokią žalą jis iš tiesų daro smegenims, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ papasakojo Santaros klinikų gydytoja neurologė Rūta Mameniškienė.
R. Mameniškienė sugriauna visuomenėje sklandančius mitus ir paaiškina, kad alkoholio vartojimas kenkia smegenims ir kad nėra jokios „saugios“ dozės.
„Kai kurie sako, kad nedidelė dozė, pavyzdžiui, 40 ml stipresnio alkoholio per savaitę pagerina kraujotaką, pagerina metabolizmą, padeda kepenims apsivalyti.
Yra tokių, kurie sako, kad alkoholis padeda užmigti ir gerina miegą, bet tai yra netiesa“, – teigia R. Mameniškienė.
Gydytoja paaiškina, kad alkoholis gali padėti užmigti, bet to nereikia sutapatinti su kokybišku miegu. Anaiptol, alkoholis suardo miego struktūrą ir dėl to žmogus neišmiega kokybiškai.
„Mes turime miego fazes. Yra kelios lėto miego fazės tam, kad susitvarkytų atmintis, dėmesys, apetitas, imunitetas ir t. t. Turime ir kitas miego fazes. Kiekviena fazė turi savo laiką, kada į kokią stadiją mes nueiname. Tai alkoholis ir kai kurie vaistai sutrikdo tą miego cikliškumą“, – paaiškina gydytoja neurologė.
Laiko sukimas, jo įtaka miegui ir gresiančios ligos
R. Mameniškienė laidoje „Sveikatos DNR“ taip pat pasakoja apie laiko persukimo įtaką žmogaus organizmui. Pasak gydytojos, kol žmonės prie naujo laiko galutinai pripranta, gali prireikti ir dviejų savaičių ar daugiau. Gydytoja čia jokios naudos sveikatai nemato, netgi priešingai:
„Tyrimai rodo, kad persukus laiką, ypatingai į vasaros laiką perėjus, daugėja autoįvykių, širdies kraujagyslių ligų, kitų ūmių būklių“, – vardija pašnekovė.
Gydytoja sako, kad jei žmogus jau serga tam tikromis neurologinėmis, kraujagyslių ligomis, jos gali paūmėti persukus laiką. Kai nekintantis režimas veikia priešingai ir padeda įvairias būkles kontroliuoti. Tyrimais jau įrodyta, kad yra svarbu tuo pačiu metu keltis, valgyti – nesilaikant režimo didėja rizika net susirgti vėžiu. Be to, tiems, kurie miega nepakankamai, gali pradėti augti svoris.
„Yra daryti tyrimai, kad mažiau miegojus dvi savaites padidėja kūno svoris, stabiliai, iki kelių kilogramų, taip, kad miegas yra labai svarbus“, – kalbėjo gydytoja neurologė.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančima vaizdo įraše.
Visą laidą „Sveikatos DNR“ žiūrėkite čia:
„Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą trečiadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.







































































































