„Dar galutinio sprendimo nėra, bet situacija yra tokia, kad darbas padarytas didelis, ir tikrai bent jau aš asmeniškai nepritariu nuostatai, kad jeigu jau su prezidento veto, tai geriau išvis palikti seną (Darbo kodekso variantą - BNS). Manau, kad per didelė prabanga mums visiems būtų, nes laiko sąnaudos, kurios sugaištos svarstant šitą įstatymą, yra be galo didelės, ir manau, kad reikia šitą procesą užbaigti“, - BNS sakė Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys A.Sysas.
Anot jo, galutinis sprendimas dėl pritarimo ar nepritarimo prezidentės veto bus priimtas rugsėjo pradžioje, kai į rudens sesiją susirinks Seimas.
„Dabar bent iš diskusijų su kolegomis matau, kad daugelis linksta, kad reikėtų pritarti. Manau, kad kolegos neatsisakys, jei bus paruoštas paketas pasiūlymų, kurie pasitarnautų geresniam darbo rinkos subalansavimui“, - kalbėjo A.Sysas.
Algirdo Butkevičiaus atstovė BNS teigė, kad galutinio sprendimo dėl Darbo kodekso kol kas nėra.
„Dar nėra priimtas galutinis politinis sprendimas - priimti veto ar nepriimti. (...) Tai, ką sako A.Sysas, yra jo nuomonė, o kol kas galutinio sprendimo nėra priimta, dar Politinė taryba susirinks ir apie tai kalbės“, - BNS sakė Evelina Butkutė-Lazdauskienė.
Po susitikimo su profesinių sąjungų atstovais A. Butkevičius praėjusią savaitę sakė, kad bendrus su profsąjungomis susitarimus jis žada patvirtinti savo parašu, ir tai, pasak jo, būtų garantas, kad Seimas į juos atsižvelgs ir jų neiškraipys. A. Butkevičius nekomentavo nei profesinių sąjungų, nei Vyriausybės siūlymų, kaip reikėtų patobulinti Darbo kodeksą.
Vyriausybės spaudos tarnybos teigimu, premjeras profesinėms sąjungoms pristatė „paketą, garantuosiantį didesnę socialinę apsaugą dirbantiesiems“.
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas tikisi, kad toks susitarimas bus įgyvendintas, bet įspėjo, kad Seimui neatsižvelgus į profsąjungų siūlymus, kodekso priėmimą reikia palikti kitam Seimui.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė liepos pradžioje vetavo Seimo birželį priimtą darbo santykius liberalizuojantį Darbo kodeksą, sakydama, kad jis nepakankamai užtikrina darbuotojų teises ir įteisina darbdavių dominavimą. Šalies vadovė pasiūlė Seimui atsisakyti vadinamųjų nulio valandų darbo sutarčių, griežčiau riboti terminuotas sutartis nuolatinio pobūdžio darbui ir numatyti didesnes išeitines kompensacijas.
Iš viso prezidentė Seimui pateikė 22 pasiūlymus, ką taisyti priimtame Darbo kodekse.