Artūrai, ar galėtumėte šiek tiek papasakoti apie save? Kaip tapote vairavimo mokytoju? Šiuo darbu pirmą sykį susižavėjau dar būdamas dvyliktokas ir lankydamas vairavimo kursus vairavimo mokykloje. Mane maloniai nustebino faktas, kad žmonės ten buvo labai motyvuoti. Dabartiniame Lietuvos edukologijos universitete baigiau mechanikos inžinerijos bakalaurą, jo metu pasirinkau transporto srities specializaciją. Vėliau mokiausi magistrantūrą – Švietimo įstaigų administravimą Mykolo Riomerio universitete. Mokydamasis čia įsidarbinau vairavimo mokytoju bei instruktoriumi profesinio mokymo centre, kuriame šiandien esu ir transporto skyriaus vadovas. Jau trejus metus mokau tiek pradedančiuosius, tiek profesionalius vairuotojus.
Ar vairuotojo specialybė paklausi?
Tikrai taip, labai paklausi. Ypač pradedantieji vairuotojai: jų net akys pradeda žibėti, jie patys ima spirgėti nekantrumu, kai praneši, kad rytoj jau prasidės praktinis vairavimo mokymasis. Įsidarbinti profesionaliu vairuotoju Lietuvoje tikrai nėra sunku.
Ko mokosi būsimieji vairuotojai? Be paties vairo valdymo.
Na, būtina išmokti suprasti eismo pavojus ir įvertinti jų rimtumą, saugiai ir ekonomiškai vairuoti, išmokti kelių eismo taisykles, suprasti transporto priemonės gedimus ir mokėti įvertinti jų rimtumą, suprasti alkoholio ar narkotinių priemonių poveikį saugiam vairavimui.
Kokio amžiaus žmonės ateina pas Jus mokytis?
Labai skirtingo amžiaus, žinoma, pagrindą sudaro jaunimas, norintis išmokti taisyklingai ir gerai vairuoti krovininę transporto priemonę ar autobusą. Dauguma besimokančių mūsų mokymo centre yra tikrai motyvuoti, kadangi vairavimas bus jų darbas bei pragyvenimo šaltinis.
Svarbiausia yra kiekvieną vairuotoją, nesvarbu, pradedantįjį ar profesionalą, išmokyti saugiai vairuoti automobilį ir pagarbiai elgtis kelyje kitų vairuotojų atžvilgiu. Sunkiausia yra motyvuoti nemotyvuotą mokinį, bet čia jau mūsų, mokytojų, patirtis ir profesionalumas leidžia juos nukreipti teisinga linkme ir priversti suprasti, kad tai yra labai atsakingas amatas.