Gydytojų duomenimis, vyras pirmuosius simptomus pajuto 2011-aisiais. Prieš tai jis susižeidė pirštą, todėl turėjo vartoti antibiotikus. Baigęs vaistų kursą amerikietis pradėjo skųsti bloga savijauta, depresija, sąmonės ir atminties sutrikimais. Jį nusiuntė pas psichiatrą, kuris jam išrašė antidepresantų.
Tačiau vieną dieną jį sustabdė policija, nes pareigūnui pasirodė, kad vyras vairuoja neblaivus. Amerikietis atsisakė atlikti alkoholio kraujyje tyrimus ir buvo paguldytas į ligoninę. Gydymo įstaigoje jo kraujyje buvo aptiktas 200mg/decilitre alkoholio kiekis. Tai yra lygu 10 išgertų alkoholio vienetų. Toks kiekis alkoholio gali iššaukti orientacijos ir kalbos sutrikimus. Policija ir medikai nenorėjo tikėti, kad vyras nevartojo alkoholio.
Išrašytas iš ligoninės jis kreipėsi į Ohajo kliniką. Ten gydytojai jo virškinamajame trakte aptiko Saccharomyces cerevisiae grybelį, kuris yra naudojamas alaus gamyboje. Ričmondo universiteto mokslininkai pacientui nustatė „automatinės alaus gamybos“ diagnozę. Amerikiečiui buvo paskirtas gydymas grybeliui išnaikinti ir probiotikai.
Medikų manymu, liga galėjo atsirasti dėl antibiotikų poveikio, kuomet pasikeitė žarnyno mikroflora, kas ir nulėmė grybelio atsiradimą.