• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

NASA sukūrė pirmąjį interaktyvų Mėnulio žemėlapį

Vienu pelės paspaudimu – į Mėnulį!

Ši didžiausia kada nors sukurta Mėnulio nuotrauka astronomams bei mėgėjams atveria galimybę sėdint prie savo kompiuterio tyrinėti Mėnulio šiaurės ašigalį taip detaliai, kaip dar niekada nėra tekę anksčiau.

REKLAMA
REKLAMA

NASA sukūrė neįtikėtiną dviejų metrų pikselyje raiškos atvaizdą, kuris apima daugiau nei vieno ketvirtadalio JAV plotą. Iš 10 581 nuotraukų „suklijuota“ mozaika yra pakankamai detali, kad būtų įmanoma aiškiai įžvelgti tekstūrą bei subtilius Mėnulio paviršiaus atspalvius.

REKLAMA

Interaktyvųjį Mėnulio vaizdą galite pamatyti čia.

Šią didelės skiriamosios gebos mozaiką NASA sukūrė panaudojus Mėnulio palydovo „Lunar Reconnaissance Orbiter“ (LRO) fotokameras. LRO tinklalapio lankytojai pasižvalgyti po Mėnulio Šiaurės regioną gali naudodami priartinimo ar nutolinimo įrankį.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak LRO projekto NASA Goddardo kosminių skrydžių centre mokslininko Johno Kellerio, šis unikalus atvaizdas yra puikus šaltinis ne tik mokslininkams, bet ir visuomenei.

LRO įdomias įžvalgas bei įvairių duomenų vizualizacijas visuomenei teikia jau beveik penkerius metus. Pastaroji mozaika buvo padaryta dviejų LRO siauro kampo fotokameromis. Jos yra Mėnulį tyrinėjančio prietaisų komplekto, žinomo kaip „Lunar Reconnaissance Orbiter Camera“ (LROC), dalis. Fotokameros gali fiksuoti vaizdą milžinišku diapazonu tiek apšviestose, tiek šešėlyje esančiose srityse.

„Mozaikai sukurti prireikė keturių metų ir didelių LRO projekto komandos pastangų. Dabar turime žemėlapį, padedantį nagrinėti iki šiol tyrėjams ramybės nedavusius mokslo klausimus ir ieškoti geriausių nusileidimo vietų būsimoms kosminėms misijoms Mėnulyje“, – teigia Arizonos universiteto pagrindinis LROC tyrėjas Markas Robinsonas.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų