Didžiosios Britanijos mokslininkai iš kamieninių ląstelių sukūrė dirbtinį kraują, kuris gali būti išbandytas su žmonėmis jau po dvejų metų. Mokslininkai teigia, kad tokį kraują bus galima gaminti pramoniniu mastu tokiu būdu išgelbėjant tūkstančius gyvybių.
Dirbtinis kraujas iš pagrindų pakeis kraujo perpylimą, nes ligoninėse nebetruks kraujo. Dirbtinis kraujas padės išvengti infekcijų ir galės būti perpiltas beveik bet kuriam žmogui, nepriklausomai nuo kraujo grupės, skelbia britų dienraštis „The Daily Mail“.
Edinburgo ir Bristolio universitetų mokslininkams pirmą kartą pavyko iš kamieninių ląstelių, kurios buvo paimtos iš kaulų čiulpų, pagaminti tūkstančius milijonų raudonųjų kraujo kūnelių. Tačiau žmogui kraujyje tokių ląstelių yra gerokai daugiau. Mokslininkai teigia, kad reikiamą kiekį raudonųjų kraujo kūnelių būtų galima pagaminti panaudojant iš žmogaus embrionų paimtas ląsteles. Tam būtų galima naudoti keturių ar penkių dienų amžiaus embrionus, kurių lieka po dirbtinio apvaisinimo procedūrų arba kurie būtų paaukojami šiam moksliniam projektui.
Mokslininkai ketina tęsti plataus mąsto bandymus, tačiau jau dabar skelbia, kad dirbtinis kraujas gali tapti įprastu dalyku jau po dešimties metų, o po 20 metų bus galima kasmet pagaminti virš 1 milijono litrų kraujo.