Prieš kelias savaites Lietuvoje LG pristatė savo atnaujinta LG Prada versiją: plonesnę, didesnę, gerokai stilingesnę.
Technikos mėgėjų forumuose LG Prada 3.0 dar žinomas kaip LG P940 arba Prada K2. Tačiau mes jį vadinsime trečiuoju „Prada“ – būtent tiek garsių dizainerių ženklu pažymėtų modelių LG buvo išleidęs.
Techninės savybės
LG „Prada“ 3.0 turi 16 milijonų spalvų 480x800 taškų raiškos 4,3 colio dydžio lietimui jautrų ekraną. 8 Gb vidinės atminties, kurią microSD kortele galima išplėsti iki 32 GB bei 1 Gb operatyviosios atminties (RAM). Į prietaisą integruotas 1 Ghz procesorius, 8 milijonų taškų raiškos fotokamera, išmanusis telefonas turi ir 1540 mAh talpos bateriją.
Bent mūsų naudotame prietaise buvo 2.3.7 „Android“ operacinės sistemos (OS) versija, kurią LG pažadėjusi atnaujinti iki „Ice Cream Sandwich“ versijos. Kaip ir visuose „Android“ operacinę sistemą turinčiuose prietaisuose čia rasite gausybę programų, tarp kurių akseleratorius, kompasas, „Google“ žemėlapiai, užrašinė, „YouTube“ ir t.t.
Unikali aplinka
Nors „Android“ operacinę sistemą naudoja ne vienas išmanusis prietaisas, „Prada“ modelis gali pasigirti ypatinga aplinka: čia rasite klasikinį spalvų derinį – juodą ir baltą. Tiesą sakant ta akimirka, kai telefone atsiduria spalvotos programų aplikacijos – šiek tiek keista. Rodos, kažką išderini.
Bet kuriuo atveju, atkreipkite dėmesį ir į „Prada“ komandos kurtas ikonas. Jos, nors ir ne iš pirmo žvilgsnio, tačiau skiriasi nuo įprastų, matytų „Android“ aplinkose.
Taupus ir ryškus
Teko rankose laikyti tokių išmaniųjų telefonų, kuriems kroviklis kas vakarą tapdavo geriausiu draugu. „Prada“ nudžiugino. Žinoma, daug ką nulėmė nemažos talpos akumuliatorius, tačiau neretai net ir jis nepadeda norinčiam ne tik skambinti ir klausytis gražiai skambančių melodijų, bet ir mėgstančiam naršyti internete, skelbti naujienas socialiniuose tinkluose, fotografuoti ir t.t. Gamintojas nurodo, kad naudojant 3G ryšius „Prada“ turėtų atlaikyti iki 330 valandų budėjimo režimu ir iki 5 valandų kalbant. Mūsų turėtas „Prada“ naudojantis internetu, skambinant, keliant nuotraukas į „Facebook“ ir rašant SMS sėkmingai veikdavo pusantros paros – naktį jungdavome krauti vien tam, kad rytą baterija būtų visiškai pakrauta.
Nors gandonešiai tikina, kad „Samsung“ sukurtą „AMOLED“ ekraną pasiskolino netgi „Apple“, LG „Prada“ apdovanojo 830 nitų šviesumo NOVA PLUS ekranu. Be didesnio vargo matysite saulės šviesoje ką rašote ar skaitote, o apie naudojimąsi tamsoje net neverta kalbėti – tikrai ryšku.
LG gali didžiuotis
Pirmi du modeliai, būkim atviri, vienas nuo kito skyrėsi ne itin. Pirmasis, dar žymėtas KE 850, buvo pristatytas prieš maždaug penkerius metus. Palyginus su šiandien aptariamu modeliu, jis buvo gana storas, turėjo neypatingos skiriamosios gebos ekraną bei vos 2 milijonų taškų raiškos fotoaparatą. Po metų LG paskelbė apie antrąjį „Prada“ modelį. Šis turėjo daugiau priedų, geresnę fotokamerą ir... išstumiamą klaviatūrą.
Trečiasis „Prada“ modelis, pristatytas po kelerių metų pertraukos, panašu, yra tas, kuriuo gamintojai tikrai gali didžiuotis. Sakome tą be jokios pašaipos. LG „Prada“ 3.0 itin stilingas, plonas, lengvas, klasiškai juodas ir greitas. O galinis dangtelis atkartoja raštą („Saffiano“), esantį ant aksomu išklotos prabangios „Prada“ dėžutės. Skelbta ir tas, kad šį raštą atkartoti bus sunku visiems padirbinių gamintojams. Kitaip tariant, tai, ko kelis metus iš eilės siekė LG pristatydama ankstesnius „Prada“ modelius, pavyko – kiekviena detalė alsuoja prabanga.
Ir vis dėlto...
Kad ir kaip būtų, jei esate ne „žalias“ operacinės sistemos „Android“ vartotojas, vargu ar be itin solidžios telefono išvaizdos rasite jame ką nors naujo, ko neturėtų kiti tą pačią OS naudojantys išmanieji telefonai. Tad, taip, supratote teisingai – LG „Prada“ 3.0 skirtas uždirbantiems gerokai didesnes nei vidutines pajamas ir iš telefono reikalaujantiems ne tik galimybės skambinti, naršyti internete ar dalytis žiniomis, bet ir prabangios išvaizdos. Ir tikrai taip – mūsų nuomone, naujasis LG „Prada“ modelis galėtų užimti garbingą vietą tarp šiuo metų populiariausių „Samsung Galaxy SII“ ir „Apple“ „iPhone 4S“.
D. Sergijenko
Šio teksto autorė kartu su bendraminčiais taip pat rašo interneto tinklaraštį www.itbase.lt.