Naujasis kompleksas išskaidytas į skirtingas funkcines zonas: nardymo baseino, olimpinio baseino, treniruoklių zoną, sauso baseino zoną, kavinės zoną, persirengimo ir administracijos zonas. Prie nardymo baseino lankytojams taip pat bus atvira penkių metrų skersmens sūkurinė vonia.
Lazdynų baseine įrengta dirbtinio intelekto principu veikianti technologija, kurios detektoriai aptinka vos kelias sekundes ant dugno nejudantį objektą ir apie jį praneša gelbėtojams. Tokia skendimo prevencijos technologija Baltijos šalyse įdiegta pirmąkart.
Abiejų baseinų – 25 m ir 50 m – dugnai yra pagal poreikį pakeliami, taip keičiant jų gylį. Nardymo baseino dugnas juda nuo 30 cm virš baseino lygio iki 5 metrų gylio. Dalis didžiojo – 50 m – baseino gali būti gilinama iki 3 metrų. Baseino pertvaros didįjį baseiną taip pat leidžia skaidyti į kelias mažesnes dalis, kad tuo pačiu baseine galėtų treniruotis skirtingos grupės. Pavyzdžiui, gilesnėje zonoje gali vykti atletų treniruotės, o seklesnėje – plaukimo pamokos vaikams.
Prie abiejų baseinų įrengta technologinės įrangos zona, kurioje sumontuota baseino širdis – sistema, palaikanti vandens švarumą, temperatūrą ir cirkuliaciją. Didžiajame baseine galės vykti tarptautinio lygio varžybos. Jas stebėti vienu metu galės 1 000 žiūrovų. Prie nardymo ir šuolių į vandenį baseino įrengtos 200 vietų tribūnos. Lazdynų daugiafunkcio komplekso lankytojams taip pat įrengta daugiau kaip 90 vietų automobilių stovėjimo aikštelė, pritaikyta ir turintiems individualių poreikių.
Vilniaus miesto savivaldybė užsimena ir apie atidarymo planus – pasak Vilniaus vicemero Valdo Benkunsko, kompleksas darbą pradės artimiausiu metu.
„Baseino veiklos pradžia numatyta vasario mėnesį. Apie tai, be abejo, informuosime tiek sporto bendruomenę, tiek visą visuomenę iš anksto. Šiuo metu dėliojamos minkštosios priemonės, liečiančios baseino administravimo tvarką ir kitus techninius niuansus“, – pažymėjo V. Benkunskas.
Sausį savivaldybė paskelbė iš buvusių baseino rangovų sieksianti prisiteisti 8,6 mln. eurų ir pateikusi ieškinį dėl nuostolių ir žalos atlyginimo Vilniaus apygardos teismui.
Savivaldybė teigia ieškinyje atsakovais nurodžiusi visas įmones, kurios anksčiau vykdė rangos sutartį – „Montuotojas“, „HSC BALTIC“, „AXIS POWER“, „Mitnija“.
„Active Construction Management“ – buvusi „Irdaiva“ – ieškinyje nurodyta trečiuoju asmeniu, kadangi yra bankrutuojanti, o pagal teisės aktus bankrutuojančiai įmonei negalima kelti reikalavimų teisme.
Baseiną baigė statyti Panevėžio statybos trestas.